کد خبر: 828170 A

در دیداری که بین سفیر ایران در عراق با رئیس جریان ملی حکمت عراق صورت گرفت، بر کاهش تنش در کشورها و روی آوردن به گفت‌و‌گو تاکید شد.

به گزارش ایلنا، ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با سید عمار حکیم، رئیس جریان ملی حکمت عراق دیدار و دو طرف در رابطه با روابط دوجانبه ایران و عراق و آخرین تحولات سیاسی ایران و عراق بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار که در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد انجام شد، بر اهمیت انجام مطالبات قانونی تظاهر کنندگان عراقی در زمینه های خدماتی و ایجاد فرصت های شغلی تاکید شد.

مسجدی و حکیم همچنین از تلاشهایی که برای برگزاری مراسم اربعین انجام شد و نقش این گردهمایی میلیونی در نزدیک کردن ملت ها به یکدیگر و تبادل افکار و فرهنگ ها تمجید کردند.

این دو مقام ایرانی و عراقی در ادامه تاکید کردند که مصلحت همه کشورها در کاهش تنش و روی آوردن به گفتوگو است.

آنها همچنین بر ضرورت دور کردن منطقه از هرگونه درگیری تاکید کردند "زیرا این درگیری ها باعث ایجاد ناامنی در سطح منطقه و جهان می شود."

رهبر جریان ملی حکمت درخصوص اوضاع منطقه با بیان اینکه منافع همگان در ترویج آرامش و در پیش گرفتن ابزار گفت‌وگو نهفته است، بر لزوم دور نگه داشتن منطقه از هرگونه درگیری که امنیت منطقه، جهان و منافع ملت‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، تاکید کرد.

حکیم در این دیدار از تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری موفقیت‌آمیز مراسم اربعین و نقش این گردهم‌آیی میلیونی در نزدیک‌سازی ملت‌ها و تبادل اندیشه و فرهنگ‌ها نیز قدردانی کرد.

 

عمار حکیم ایرج مسجدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر