سرخط خبرها:
کد خبر: 828150 A

نشنال اینترست در گزارشی به خریدهای ایران در زمینه تجهیزات نظامی پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، ایران خواهان آن است که سه فروند هواپیمای نظامی از ایران خریداری کند. 

نیروی هوایی ایران در واقع یکی از بزرگترین نیروهای هوایی جهان است. ایران بیش از ۳۵۰ جنگنده دارد که این تعداد در واقع  دو برابر نیروهای نیروی هوایی انگلستان است. 

اما بیشتر جنگنده‌های ایران قدیمی هستند به این معنی که آنها نمونه‌های جدیدی از طرح‌های قدیمی هستند.  

ایران در این میان خواهان خرید سیستم‌های جدید از دو کشور روسیه و چین است تا بتواند در نیروی هوایی خود از آنها استفاده کند.

MiG31:

ایران تاکنون برای خرید این جنگنده از روسیه بارها اقدام کرده است  در زمان اتحاد جماهیر شوروی این خرید توسط ایران نهایی شده بود اما با سقوط شوروی شرایط تغییر کرد. از آن زمان هر بار با کارشکنی‌های آمریکا در این خصوص مواجه شده است. بارها آمریکا پیشنهادهای بالاتری را به روسیه برای خرید این محصول ارائه داده است. اکنون به نظر می‌رسد ایران تمایل دارد تا بتواند این سیستم را خریداری کند. 

Su-27 / Su-30:

این مدل نیز یک جنگنده روسی است که ایران تمایل دارد آن را خریداری کند و آخرین بار در سال ۲۰۱۵ ایران در حال نهایی کردن این خرید بود که تحریم‌های آمریکا شرایط را پیچیده کرد.

J-10:

این مدل یک جنگنده چینی است که بسیار قدرتمند و تا حد زیادی مشابه مدل MIG۳۱ روسیه است. این جنگنده بسیار پیشرفته است هم رده جنگنده‌های آمریکایی به حساب می‌آید. از سوی دیگر چین شریک کشورهای عربی نیز به شمار می‌رود و می‌تواند این تجهیزات را در اختیار آنها که رقیب ایران به شمار می‌روند نیز بگذارد. 

ایران اما خود از جت‌های صاعقه برخوردار است که هم رده جت‌های آمریکایی است. ایران اکنون برای بروزرسانی تجهیزات خود تلاش می‌کند. مهندسان ایران توانستند موشک‌های جدیدی طراحی کنند. 

صاعقه نیز یکی از جت‌های مهم و پیشرفته است. ایران اکنون به جای خرید جت و موشک از کشورهای دیگر خود به توانایی تولید موشک‌ها و تجهیزات نظامی محلی و بومی و کاملا پیشرفته رسیده است.  
ایران آمریکا موشک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر