کد خبر: 825386 A

الشرق الاوسط مدعی شد؛

الشرق الاوسط در گزارشی به خروج آمریکا از سوریه پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از الشرق الاوسط، تلفات انسانی در حملات ترکیه به سوریه در حال افزایش است. صد‌ها کرد تا کنون کشته شده‌اند. هرج و مرج و آشوب در حال افزایش است و ادامه این جنگ می‌تواند باعث احیای مجدد داعش شود و  زندانیان داعشی از زندان ها فرار کنند.

این نشریه مدعی شد؛ به نظر می رسد خروج آمریکا از سوریه و تداوم هرج و مرج فرصت نفوذ بیشتر را به ایران و سوریه می دهد و از سوی دیگر باعث می شود که شرایط برای قدرت یابی مجدد داعش احیا شود. از سوی دیگر این جنگ به اتحاد کردها با رژیم اسد نیز می انجامد. 

در جلسه هفته آینده وزرای دفاع ناتو در بروکسل ، همه کشورها باید به طور جمعی ترکیه را ترغیب کنند که بلافاصله عملیات جنگی  خود را متوقف کند. چنین جنگی آینده ای تاریک در پیش رو دارد و سربازان ترکی در ادامه جنگ با روسیه که متحد اصلی سوریه است در شرایط نامطلوبی قرار خواهند گرفت و تنها باعث قدرت گیری بیشتر روسیه خواهند شد. 

ترکیه کماکان متحد ناتو است وتجهیزاتی از سلاح‌های هسته‌ای آمریکا را نگه‌داری می‌کند . ترکیه باید هر چه سریعتر حملات را متوقف کند و مرزهای جنوبی خود را ببندد. این اتفاق نه تنها باعث می شود بحران فعلی متوقف شود بلکه باعث می شود که با فدرت گیری ایران و روسیه در این منطقه مقابله شود.

 


 

 

ایران روسیه سوریه آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر