کد خبر: 823085 A

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل در وین، اعلام کرد: مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران و با همکاری دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ایجاد می‌شود.

به گزارش ایلنا، کاظم غریب آبادی اعلام کرد: مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران و با همکاری دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ایجاد می‌شود.

وی افزود: ایجاد این مرکز، در یادداشت تفاهم همکاری بین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل که در جریان سفر مومنی دبیرکل این ستاد به وین منعقد شد، مورد توافق قرار گرفته است.

نماینده دائم کشورمان اظهار داشت: هدف از این یادداشت تفاهم، فراهم آوردن چارچوبی برای تسهیل همکاری‌های طرفین در جهت پیشبرد اهداف مشترک برای ترویج درمان انسانی و مبتنی بر شواهد ناهنجاری‌های حاصل از مصرف مواد مخدر، از طریق تعاملات و گفتگوهای منظم بین جمهوری اسلامی و دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل و همچنین ایجاد سازوکارهای حقوقی جداگانه است.

غریب آبادی افزود: طرفین، ذیل این یادداشت تفاهمنامه توافق کردند تا مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران به عنوان «مرکز منطقه‌ای پژوهش و ظرفیت سازی» برای ترویج درمان مبتنی بر شواهد ناهنجاری‌های حاصل از مصرف مواد مخدر و ارتقاء بهداشت و ایمنی، تعیین شود. همچنین، این مرکز به ارائه آموزش و ترویج پژوهش در منطقه، در همکاری نزدیک با دیگر موسسات درمان و پژوهش اعتیاد و مواد مخدر در کشور، خواهد پرداخت.

 

مواد مخدر کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل در وین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر