کد خبر: 820637 A

دژپسند در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

وزیر اقتصاد هوشمند سازی پرداخت مالیات، قانون ارزش افزوده و ایجاد شبکه جامع نظام مالیاتی را سه ابزار موثر مقابله با فرار مالیاتی دانست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص راه‌های مبارزه با فرار مالیاتی گفت: وقتی فرار مالیاتی را تعریف می‌کنیم یعنی موردی از پرداخت مالیات فرار می‌کند؛ گاهی پرداخت معوق را هم فرار می‌نامیم که درست نیست. 

وی ادامه داد: برای مبارزه با فرار مالیاتی باید از ابزارها و روش‌های مختلف استفاده کنیم و موثرترین روش هوشمندسازی پرداخت مالیات است و قانون صندوق مکانیزه بسیار به این امر کمک می‌کند؛ شورای نگهبان دو ایراد جزئی گرفته و امیدواریم به زودی تصویب شود و ابلاغ این قانون گام موثری فراهم می‌کند.

وزیر اقتصادی گفت: راه دوم قانون ارزش افزوده است که روز گذشته بنا به دلایلی به کمیسیون برگردانده شد که  امیدواریم قبل از تصویب قانون بودجه این قانون هم تصویب شود و یکی از ابزارهای مهم دیگر برای مبارزه با فرار مالیاتی اطلاعات مالی است که برای آن دو ماده در قانون داریم که کمک می ‌ند اطلاعات را جمع کنیم و بر مبنای اطلاعات درست فرارهای مالیاتی را شناسایی کنیم. بنابراین این قسمت سوم در کنار قسمت‌های دیگر موثر است تا شبکه جامع نظام مالیاتی را تکمیل کنیم و بتوانیم این مبارزه را انجام دهیم.

هیات دولت فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر