کد خبر: 819792 A

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز:

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز درجلسه هم‌اندیشی رئیس کانون وکلا با معاونان دادسرای انتظامی و اعضای شعب دادگاه انتظامی کانون وکلای دادگستری مرکز هجمه‌های اخیر بر کانون وکلا را مبتنی بر عدم تحمل نهاد مدنی و جایگاه کانون وکلا و سلامت و استقلال آن دانست.

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه پانزدهم مهرماه ١٣٩٨ جلسه ای در ساعت ۹:۱۵ صبح  با حضور رئیس کانون وکلا و نایب رئیس کمیته (ب) کانون وکلای دادگستری مرکز با عنوان «هم اندیشی رئیس کانون وکلا با معاونان دادسرای انتظامی و اعضای شعب دادگاه انتظامی کانون وکلای دادگستری» تشکیل و در خصوص برخی موارد اختلافی در موضوعات انتظامی با اعضای شعب دادگاه انتظامی و نیز معاونان دادستان انتظامی بحث و گفت‌وگو شد. 

در ابتدای این جلسه عیسی امینی با تشکر از اعضای مراجع انتظامی کانون وکلا اظهار داشت جریان موجود در مراجع انتظامی کانون جریان سالم، قاطع  و باسواد است و افتخار ما این است که نهاد مدنی خود نظارتی هستیم.

وی هجمه‌های اخیر بر کانون وکلا را  مبتنی بر عدم تحمل نهاد مدنی و جایگاه کانون وکلا و سلامت  و استقلال آن دانست. 

سپس جلسه با ورود به دستور در خصوص برخی موضوعات مورد اختلاف انتظامی به بحث و گفت‌وگو پرداختند. این جلسه در ساعت ۱۱:۳۰ صبح پایان یافت. 

لازم به ذکر است دادسرای انتظامی کانون وکلا متشکل از ٥٣ نفراز دادیاران است که در کنار معاونان اول دادستان و دادستان انتظامی و نه شعبه دادگاه انتظامی که هر شعبه از سه عضو اصلی و دو عضو علی البدل تشکیل می‌شود فعالیت می‌کند و آمار سالیانه فعالیت‌های مراجع انتظامی کانون در خبرنامه کانون درج می‌شود.

کانون وکلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر