کد خبر: 818385 A

در ادامه برنامه‌های سفر وزیر ورزش و جوانان کشورمان به بلاروس یادداشت تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان ایران و وزارت ورزش و گردشگری بلاروس به امضاء دو وزیر رسید.

به گزارش ایلنا، مسعود سلطانی‌فر و  «سرگئی کوالچوک» امضاء این تفاهم نامه را گامی اساسی در توسعه و گسترش تعاملات ورزشی دو کشور خواندند.
در این دیدار که مصطفی اویسی، سفیر ایران در بلاروس نیز حضور داشت دو وزیر توافق کردند به عنوان گام بعدی در راستای تعمیق روابط ورزشی دو کشور برنامه های تخصصی توسط فدراسیون های متناظر دو طرف به صورت متقابل پیگیری شود.
از دیگر مباحث مطرح شده در این ملاقات موضوع ساماندهی اعزام مدرس و مربی ورزشی در سطوح مختلف سنی و ملی در ورزش بانوان و آقایان، برگزاری بازیهای تدارکاتی در رشته های مختلف ورزشی، استفاده از ظرفیتهای مجموعه های ورزشی به صورت متقابل بود.
از جمله مواردی که توسط وزیر ورزش و جوانان کشورمان مطرح شد و توسط همتای بلاروسی مورد استقبال قرار گرفت استفاده از ظرفیت چهارفصل بودن کشورمان مخصوصا استفاده از ظرفیتهای ورزشهای آبی در سواحل خلیج فارس برای برگزاری اردوهای تمرینی بود.
همچنین سلطانی فر در برنامه ای جداگانه از مرکز پرورش اسب و سوارکاری بلاروس و دهکده المپیک این کشور بازدید به عمل آورد.
در آخرین شب سفر سلطانی فر، به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس برنامه دیداری با حضور مدیران و مسئولین وزارتخاته های ورزش و همچنین آموزش بلاروس بعلاوه جمعی از روسای فدراسیونهای مختلف ورزشی از جمله جودو، دوچرخه سواری، ژیمناستیک، شطرنج، مدیرعامل باشگاه فوتبال «باته»  و... و «الکساندر مدود» قهرمان افسانه‌ای کشتی جهان و حریف جهان پهلوان تختی برگزار شد که جمعی از دانشجویان ایرانی و ایرانیان مقیم بلاروس هم حضور داشتند.
پایان بخش برنامه های سفر وزیر ورزش و جوانان کشورمان به بلاروس بازدید از استادیوم کشوری دینامو» بود.

 

وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی‌فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر