کد خبر: 817774 A

سردشتی در گفت‌وگو با ایلنا:

نماینده لردگان با اشاره به شیوع بیماری ناشناخته در این شهرستان گفت: مساله تحت کنترل است منتهی گزارشی که ما داریم و آن را دنبال می‌کنیم این است که هم دادستان و هم فرماندار به طور جدی این مساله را در دستور کار قرار دادند و چند جلسه گذاشتند.

محمدخالد سردشتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره شیوع یک بیماری ناشناخته در یکی از روستاهای لردگان گفت: این مسئله‌ای است که تقریبا چهار روز پیش به ما گزارش داده‌اند. بر همین اساس وقتی گزارشات مردمی به دستمان رسید که چنین مسئله‌ای وجود دارد، سریعا با وزیر بهداشت تماس گرفتم و مسئله را مطرح کردم و گفتم دستور دهید یک بازرسی ویژه انجام شود تا مشخص شود این موضوع چیست و اشکال کار کجاست؛ چراکه مردم نگرانند.

نماینده مردم لردگان اظهار داشت: وزیر بهداشت نیز فردای همان روز به بازرسی‌شان تفویض اختیار کرد و آخرین پیگیری‌هایی که خودم کردم و تا به امروز هم ادامه داشته، حاکی از آن است که موارد مشکوکی را یک ماه پیش آنجا تشخیص دادند و به صورت مستتر، پوشیده و کارشناسی شده مسئله را دنبال می‌کردند تا این در چند روز اخیر که مقداری موضوع جنبه عمومی پیدا کرد، رسانه‌ها، سایت‌ها و گروه‌های خبری خبرهای ضد و نقیضی و شایعاتی را درست کردند.

این نماینده مجلس دهم تصریح کرد: مساله تحت کنترل است منتهی گزارشی که ما داریم و آن را دنبال می‌کنیم این است که هم دادستان و هم فرماندار به طور جدی این مساله را در دستور کار قرار دادند و چند جلسه گذاشتند. البته دوستان تخصصی ما نیز در حوزه بهداشت تقریبا گزارشات متناقضی در حوزه تخصصی مسئله به ما دادند. عده‌ای تعدادی را مشخص کردند و عده‌ای گفتند نه و ممکن است تست‌هایی که انجام می‌دهند، ایراد داشته باشد و مصداقی هم می‌گفتند که آنجا در چهارمحال و بختیاری تستی انجام شده و به شیراز رفتند و جواب منفی بوده و گمانه‌زنی‌ها، حدس و گمان‌ها این است که ممکن است یک ویروس ناشناخته باشد و تداخل بیماری داشته باشد.

وی افزود: من فکر می‌کنم بررسی ابعاد این مسئله باید زودتر از طرف علوم پزشکی استان در دستور کار قرار می‌گرفت و ما امروز هم از فرماندار خواستیم و هم از رئیس آموزش و پرورش و معاون بهداشتی استان چهارمحال و بختیاری که در روستای لردگان حضور پیدا کردند و اطلاع‌رسانی کردند و به مردم آرامش دادند اما معنایش این است که باید موضوع را دنبال کرده و ریشه‌یابی کنیم و اطمینان خاطر بیشتری بدهیم. من فکر می‌کنم آنقدری که دارند مسئله را گسترده می‌کنند، موضوع حاد نیست و شاید تعداد مبتلایان خیلی خیلی کمتر از آن چیزی باشد که مطرح می‌شود، ضمن اینکه شک قضیه که ممکن است تداخل باشد و یک بیماری ناشناخته باشد یا موضوع چیز دیگری باشد به نظر من مسیرش باز است.

سردشتی گفت: قرار است مسئولان بهداشت استان امروز حضور پیدا کنند. گرچه تا به امروز هم به صورت جدی این مسئله را در دستور کار دارند و پیگیری می‌کنند. در مجموعه وزارتخانه هم به ما اطمینان خاطر داده‌اند که ما همه شرایط را تحت کنترل داریم، بنده هم به آنجا می‌روم و گزارشات دقیق‌تر را خواهم گفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما خبر دارید که یگان ویژه برای قرنطینه روستا به آنجا می‌رود، گفت: من هم عکس‌ها را دیدم؛ اولا آن جاده‌ای که آنجاست دو بانده نیست و یک جاده قدیمی رفت و برگشتی است. این جاده نشان می‌دهد که چهار بانده است ضمن اینکه مردم آنجا فهیم هستند و همکاری می‌کنند، خودشان نگران هستند و ما هم نگرانیم. اگر به یکباره به شما بگویند که یک بیماری ناشناخته دارید بالاخره ناراحتی دارد و ممکن است بعضی مسائل را عجولانه برخورد کنید ولی مطمئنا با ورود مسئولان و خصوصا حوزه بهداشت و درمان استان به سمتی می‌رود که آرامش را هم به مردم برگرداند. نگرانی ما این است که آرامش برگردد و مردم را کمک کنیم اگر همه هم می‌خواهند تستی بدهند مقدمات آن را فراهم کنیم تا از این نگرانی در بیایند و سخت نیست و کاری تخصصی است که باید روالش طی شود. بعید می‌دانم که چنین چیزی باشد.

آموزش و پرورش حوزه بهداشت و درمان کارشناسی وزارتخانه دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر