کد خبر: 817630 A

وزیر اقتصاد:

وزیر اقتصادگفت: پدیده ادغام بانک‌های دولتی جدی است و از آنها در پایان سال گزارش‌گیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد امروز چهارشنبه ۱۰ مهر ۹۸ در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: بستر مناسبی برای جذب منابع وجود دارد و در حال حاضر هم عرضه جدید سهام را داریم که در آینده نزدیک حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های خیلی اکازیون عرضه خواهد شد و من امیدوارم همچنان از استقبال قابل توجه مردم برخوردار شود و به هدایت نقدینگی به اموری که مناسب هستند، کمک کند.

وی درباره تغییر مدیرعامل هپکو گفت: همه کارها انجام شده و فقط کار ثبت آن مانده است و همچنین ایشان کار خودش را شروع کرده است. مشکلاتی که راجع به هپکو وجود داشت همه حل شده و امروز من پیامکی از استاندار داشتم که از اقدامات سازمان خصوصی‌سازی در این زمینه تشکر می‌کرد.

وزیر اقتصاد درباره تغییرات و شکل جدید خصوصی‌سازی گفت: با بررسی‌های مطالعاتی که داشته‌ایم توانستیم آنها را در هیئت واگذاری ببریم و این هیئت با قالب و پیشنهادات وزارت دارایی موافقت کرده است بنابراین ما هم در روش قیمت‌گذاری و واگذاری تغییراتی را داریم.

وی درباره ادغام بانک‌ها اظهارکرد: پدیده ادغام بانک‌‌های دولتی خیلی جدی است و در مجامع بانک‌ها از بانک‌ها گزارش‌گیری شده و آخر امسال نیز از بانک‌ها این موضوع و عملکردشان خواسته خواهد شد.

خصوصی سازی دولت ادغام بانک‌ها بانک‌های دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر