کد خبر: 817340 A

بهرام نیا در نطق میان دستور:

نماینده مردم نهاوند با انتقاد از اینکه قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته حداقل سه برابر شده است، ادامه داد: برای مثال یک دفتر ۸۰ برگ از ۴۰۰۰ تومان قیمت سال گذشته به ۱۴ هزار تومان افزایش قیمت داشته و خانواده‌هایی که سه دانش‌آموز دارند حداقل ۹۰۰ هزار تومان برای خرید لوازم‌التحریر هزینه کردند.

به گزارش ایلنا، حسن بهرام نیا در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در  نطق میان دستور از مقام معظم رهبری برای ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تشکر کرد و گفت: خود را در خانه ملت موظف به اجرای مو به موی این سیاست‌های ابلاغی تعالی‌بخش می‌دانم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای  اسلامی تورم را یکی از مشکلات امروز کشور دانست و افزود: دولت بداند که گرانی کمر مردم را خم کرده و از مصادیق آن می‌توان به موضوع تامین مایحتاج دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد.

وی با انتقاد از اینکه قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته حداقل سه برابر شده است، ادامه داد: برای مثال یک دفتر ۸۰ برگ از ۴۰۰۰ تومان قیمت سال گذشته به ۱۴ هزار تومان افزایش قیمت داشته و خانواده‌هایی که سه دانش‌آموز دارند حداقل  ۹۰۰ هزار تومان برای خرید لوازم‌التحریر هزینه کردند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس دهم، با اشاره به افزایش اجاره بها، گفت: قیمت اجاره مسکن نسبت به سال جاری قیمت متفاوتی را داشته به گونه ای که میزان معاملات انجام شده در اردیبهشت سال ۹۷ در حدود ۱۳ هزار واحد مسکونی بوده در حالی که در سال ۹۸ به ۳۸ درصد رسید  البته قیمت اجاره‌بها تابعی از قیمت خود مسکن است و قیمت اجاره بها در سال جاری حداقل ۲۲ درصد رشد افزایشی داشته است.

بهرام نیا بهرام‌نیا در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: امسال به واسطه ریزش باران و شرایط جوی در نهاوند متوجه خسارات ناشی از بارندگی و سیل بودیم که بر اساس قیمت برآورده شده ۶۵ میلیارد تومان خسارت دیده‌ایم اما متاسفانه تاکنون تنها ۶.۵ میلیارد تومان آن به شهرستان اختصاص پیدا کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مواردی مانند گرانی سم، کود، نهادهای کشاورزی و از سویی ارزانی خرید گندم توسط دولت را از جمله مطالبات جدی کشاورزان دانست که باید مورد توجه جهاد کشاورزی قرار گیرد.

 

حسن بهرام نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر