کد خبر: 817267 A

رضیان در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس گفت: قول‌های زیادی در حوزه راه، داده شده است، اما هیچ یک از آنها عملیاتی نشده است و البته از عملیاتی شدن پل، پل سفید تشکر می‌کنم ولیکن بازسازی پل منگل و پل اصلی لنگ تاب و چند پل دیگر که در جریان سیل تخریب شده، همچنین جاده‌های روستایی متاسفانه هنوز اعتبار در نظر گرفته نشده و اصلاحی صورت نگرفته است.

به گزارش ایلنا، عبدالله رضیان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن  یاد از شهدای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و امام راحل(ره) و آرزوی طول عمر برای مقام عظمای ولایت، گفت: ملت بزرگ ایران بعد از دو سال تحریم سخت دشمن، امروز از امتحان بزرگی برآمده و نشان داده که با اقتدار و سربلندی می‌توان مستقل بود و امری ناممکن را ممکن کرد، اگر چه باید سختی‌های زیادی را تحمل کرد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شاید بسیاری چه در خارج چه در داخل بر این باور بودند که دیوانگی‌های ترامپ، جمهوری اسلامی ایران و ملت را این بار از پای در می‌آورد، اما تجربه این تحریم نشان داد که آرزوی سالیان همه ما که آیا می‌شود بدون نفت زندگی کرد، امکان‌پذیر خواهد بود و دیدیم که بدون نفت می‌شود کشور را اداره کرد.

وی تصریح کرد: البته درایت مقام معظم رهبری نظام و خودباوری و اعتماد به نفس مردم در تحقق این امر نقش مهمی داشته است، اما کارگزاران نظام چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب باید بپذیرند که این ملت بسیار بزرگ بوده و شایسته حرمت داری هستند و گیر کار ما هستیم که نتوانستیم درست حرمت‌داری کنیم ، شهوت قدرت که به دنبال خود شهوات دیگر دارد امروز بلای جان این مردم شده است.

رضیان یادآور شد: در ظاهر کلام خود بعضی می گوییم که مطیع محض ولایت هستیم، ولیکن اختلاف‌افکنی و دادن خوراک تبلیغاتی شبکه‌های بیگانه و بازار گرمی شبکه‌های مجازی و ناامید کردن مردم و بی‌اعتماد کردن مردم اصول رفتاری آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: شخصی بالای منبر بر بالای درخت نشسته و شاخه آن را می‌زند و نمایندگان مجلس را خبیث می‌داند و گروهی دولت جمهوری اسلامی را فاسد می‌خوانند و همه این ها آب به آسیاب دشمن ریختن است.

رضیان افزود: از قوه قضائیه بخاطر اهتمام خود در مبارزه با فساد تشکر می‌کنم، ولیکن باید زمینه‌های فساد را از بین برد، متاسفانه موج برخوردها موجب شده است که خیلی از مدیران امور روزمره مردم را انجام ندهند و در کوچکترین اقدام خود محافظه‌کاری بنمایند و بهانه برخورد را دلیلی بر عدم انجام کار مردم و سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی بدانند پس در مقابل برخورد با افراد فاسد، تشویق افراد لایق و درستکار فراموش نشود.

وی عنوان کرد: متاسفانه شرایط سخت معیشتی طبقات پایین جامعه و اقشار کم درآمد و بیکاری به عنوان دو معضل بسیار مهم امروز در این گیرو دارهای سیاسی و برخورد با فساد کاملا مغفول شده و هیچ برنامه‌ریزی مناسبی برای رفع این مشکل وجود ندارد و لازم است چ همه ارکان نظام توجه خود را جهت ارائه برنامه برای این دو امر معطوف نمایند و آحاد مردم و جوانان فراموش نشوند.

رضیان با اشاره به مشکلات موجود در حوزه انتخابیه اش، افزود: تشکر می‌کنم از دولت بخاطر حل مشکل منطقه آزاد در استان مازندران و به نظر می‌رسد که موج مثبتی را در مردم استان و افکار عمومی ایجاد کرده است و اعتماد مردم به نظام را بالا برده است و ان شاءالله زودتر نهایی شود.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی، بیان کرد: قول‌های زیادی در حوزه راه، داده شده است، اما هیچ یک از آنها عملیاتی نشده است و البته از عملیاتی شدن پل، پل سفید تشکر می‌کنم ولیکن بازسازی پل منگل و پل اصلی لنگ تاب و چند پل دیگر که در جریان سیل تخریب شده، همچنین جاده‌های روستایی متاسفانه هنوز اعتبار در نظر گرفته نشده و اصلاحی صورت نگرفته است.

رضیان افزود: آقای رئیس جمهور استان مازندران شغل اصلی مردم کشاورزی و ۶۰ درصد برنج کشور را استان تامین می‌نماید، اما واردات بی رویه برنج باعث شده بعد از برداشت برنج توسط کشاورز خریداری برای برنج کشاورز وجود نداشته باشد و دلالان با قیمت بسیار نازل دسترنج کشاورزان را از چنگ آنان درآورند و این موضوع کشاورزان برنج کار کشور را ناامید کرده و معاش زندگی آنها نابود شده، به وزیر دستور فرمایید این موضوع را پیگیری و اقدامی در این خصوص داشته باشد تا این مشکل کشاورزان حل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: از وزیر صنعت، معدن و تجارت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استاندار در خصوص حل مشکل نساجی مازندران در قائمشهر تشکر می‌کنم، ولی تسریع در اجرای پروژه مهم است.

وی افزود: از وزیر ورزش در خصوص سالن ۵هزار نفری جویبار پایتخت کشتی ایران سوال می‌کنم که ۵ سال از قول رئیس جمهور در جریان سفر به مازندران گذشته، ولیکن نیاز به تامین اعتبار بیشتر و توجه بیشتر از این خصوص دارد و متاسفانه با همه تاکیدات مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در پایان تاکید کرد: از ریاست محترم مجلس می‌خواهم سریعا به اعضای کمیته انطباق مصوبات دولت اعلام نماید آیین نامه تصویب شده دولت که مغایر قانون مصوب ۱۳/۶/۹۷ مجلس شورای اسلامی است را نسبت به لغو آن اقدام شود تا حقوق ده‌ها معلم شریف حق‌التدریسی برای استخدام تضییع نشود.

 

مجلس شورای اسلامی عبدالله رضیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر