کد خبر: 816626 A

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مسئولان عراقی با ارائه کارت موقت زیارتی موافقت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار اشتری در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیس در جمع خبرنگاران گفت: امروز هجدهمین نمایشگاه لوازم و تجهیزات افتتاح شد.  ۳۱۲ غرفه در این نمایشگاه  با حضور نماینده ۲۱کشور فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه رشد خوبی را امسال در زمینه تجهیزات و فناوری‌ها داریم افزود: نیروی انتظامی با استفاده از فناوری روز ماموریت‌های خود را به خوبی انجام می دهد و به سمت هوشمندسازی در حال حرکتیم که زیرساخت‌های آن در حال انجام است و امیدواریم تا سه سال آینده به آن برسیم، اما این امر نیازمند اعتبارات لازم و حمایت‌های معنوی است و نتیجه آن امنیت و آرامش بیشتر است.

سردار اشتری درخصوص داخلی یا خارجی بودن تجهیزات اظهار داشت: بیش از ۹۰درصد تجهیزات در اختیار همکاران بومی و تولید داخل است.

وی درباره رونمایی از دستاوردهای جدید نیز گفت:  در هفته نیروی انتظامی از تجهیزات جدیدی که به وسیله جوانان و همکاران تولید شده رونمایی می کنیم که بخشی از آن در نمایشگاه ارئه شده است.

فرمانده نیروی انتظامی درخصوص هزینه برگزاری نمایشگاه گفت: نمایشگاه با مشارکت است و فشار یک جا بر نیروی  انتظامی ندارد.

سردار اشتری درباره تمهیدات نیروی انتظامی برای مراسم اربعین گفت: ۳۰هزاز نفر در مرزهای چهارگانه مستقر شده‌اند. به دلیل تراکم و مراجعه زیاد به مرکز  گذرنامه، کارت موقت زیارتی که به تایید مسولین وزارت امور خارجه و وزارت کشور عراق رسیده را آماده خواهیم کرد که تسریع بیشتری داشته باشیم.

وی درباره موافقت مسئولان عراقی با بکارگیری کارت موقت زیارتی گفت: تفاهم نامه قبلا امضا شده و طرف عراقی آنرا تایید کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی اربعین اشتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر