کد خبر: 815916 A

در صحن صورت گرفت؛

رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از رهبر انقلاب برای ابلاغ سیاست‌های کلی نظام در حوزه قانونگذاری، گفت: رهبری در این سیاست‌ها نکات مهمی را فرموده‌اند که برای این موضوعات باید ساز وکاری را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه،۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی رهبر معظم انقلاب در حوزه قانونگذاری، گفت: رهبر معظم انقلاب روز گذشته سیاست های کلی قانونگذاری را ابلاغ کردند که از ایشان تشکر می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش مهم سیاست های ابلاغی در حوزه قانونگذاری، مربوط به مجلس شورای اسلامی است، البته بخش هایی هم مربوط به نحوه کار با لوایح ارسالی از سوی دولت یا قوه قضائیه و همچنین بخشنامه ها، دستورالعمل ها و مقررات سایر بخش ها است که نسبت این مسائل با قوانین و چگونگی کار در این رابطه باید مدون شود.

وی ادامه داد: حتی تصمیماتی که در شوراها گرفته می شود باید نظام مند شود، از طرف دیگر در سیاست های ابلاغی، رهبری نکات مهمی را فرموده اند از این رو برای این موضوعات باید ساز وکاری را فراهم کرد که در این رابطه هم کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس باید ورود کرده و هم باید با قوه قضائیه، دولت، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان جلساتی را برگزار کرد تا این نسبت ها و ساز وکار ها در اجرای سیاست های کلی مشخص شود.

لاریجانی افزود: همچنین رهبر معظم انقلاب در سیاست های ابلاغی ارائه طریق فرمودند که اگر مجلس طرح یا لایحه ای را می خواهد به مجمع تشخیص مصلحت ارسال کند این تصمیم گیری باید با نصاب رأی بالای نمایندگان صورت گیرد، بنابراین باید در قانون آئین نامه داخلی مجلس تغییرات و اصلاحاتی انجام شود از این رو آقای کاتب باید در این کمیسیون بر روی این مسائل کار کند.  

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین مجلس نیز باید جلساتی را با بخش ها و قوای مختلف برگزار کرده و نتیجه آن خدمت رهبر معظم انقلاب ارائه خواهد شد، زیرا ایشان فرموده اند که نتایج این اقدامات زمان بندی شده خدمتشان ارائه شود، ما این کار را خواهیم کرد، در اینجا باید از رهبری برای ابلاغ سیاست های کلی قانونگذاری تشکر کنیم.

 

مجلس شورا اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر