کد خبر: 815024 A

در گفت‌وگوی تلفنی وزیر دفاع ایران و سوریه مطرح شد؛

وزرای دفاع ایران در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوری خود بر گسترش همکاری های دفاعی در جهت تحکیم صلح، ثبات و امنیت منطقه تأکید کرد.

به گزارش ایلنا،  امیر سرتیپ امیر حاتمیدر گفتگوی تلفنی با سپهبد علی عبدالله ایوب وزیر دفاع سوریه، بر همکاری و اهتمام جمهوری اسلامی ایران در بازسازی سوریه تأکید و در مورد برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های دفاعی به عنوان یکی از بندهای مهم سند موافقت نامه فی مابین توافق کردند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با ابراز خوشحالی از استقرار ثبات در سوریه، ساقط کردن کردن پهپادهای رژیم صهیونیستی در استان‌های حماه و قنیطره توسط پدافند هوائی و نیروهای ارتش این کشور را نشانه تغییر و بهبود شرایط دفاعی سوریه دانست و در این مورد ابراز خرسندی کرد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران استقرار صلح و امنیت پایدار در منطقه با همکاری کشورهای منطقه است، افزود: در اجلاس سه جانبه آنکارا نیز طرفین بر حاکمیت ملی و حفظ تمامیت ارضی سوریه تأکید کردند.

وزرای دفاع  کشور ایران و سوریه در این گفتگو بر تداوم رایزنی ها و همکاری های نزدیک دو کشور در حوزه های دوجانبه و منطقه ای تأکید کردند.

 

وزیر دفاع سوریه وزیر دفاع ایران امیر حاتمی ایران-سوریه سپهبد علی عبدالله ایوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر