کد خبر: 814700 A

باستانی در نطق میان دستور:

نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس گفت: انتظار است ریاست جمهوری در نیویورک از کیان استقلال و عزت و منافع ایران اسلامی در مذاکرات پیرامونی خود دفاع کند؛ چرا که آمریکا و هم‌پیمانانش در طول سالیان از کودتای ۲۸ مرداد تا جنگ تحمیلی، تحریم اقتصادی ،ترور دانشمندان هسته‌ای و اکنون جنگ اقتصادی را در مورد مردم ایران به کار گرفته‌اند و این رویه همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سعید باستانی در نطق میان دستور امروز با سلام و درود به شهدا و امام شهدا و آرزوی سلامت و مقام معظم رهبری سلام به ملت بزرگ و فهیم ایران و سلام به نمایندگان مجلس، ملت بزرگ ایران و مردم شریف حوزه انتخابیه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه ،گفت: شهادت امام سجاد علیه السلام را خدمت شما تسلیت عرض می کنم .

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، مطرح کرد:  آغاز سال تحصیلی را به ۱۸ میلیون دانش آموز ،دانشجو و همچنین فرهنگیان عزیز و اساتید محترم دانشگاه ها و حوزه ها تبریک عرض می کنم .

وی با اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی عضو برجام تاکید کرد: بیانیه ۳ کشور اروپایی در رابطه با "آرامکو" چهره واقعی آنها را نشان داد و این نکته که رهبر انقلاب فرمودند؛"اروپایی ها هم دست کمی از آمریکایی‌ها ندارند" را بیش از پیش روشن ساخت.

باستانی در ادامه افزود: انتظار است ریاست جمهوری در نیویورک از کیان استقلال و عزت و منافع ایران اسلامی در مذاکرات پیرامونی خود دفاع کند؛ چرا که آمریکا و هم پیمانانش در طول سالیان از کودتای ۲۸ مرداد تا جنگ تحمیلی، تحریم اقتصادی ،ترور دانشمندان هسته‌ای و اکنون جنگ اقتصادی را در مورد مردم ایران به کار گرفته‌اند و این رویه همچنان ادامه دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با خطاب قرار دادن وزیر آموزش و پرورش ،تاکید کرد: آقای حاجی میرزایی؛ ضمن احترام به شما و همکارانتان ،می دانید فرهنگیان عزیز شاغل و بازنشسته دغدغه‌هایی دارند،آیا می دانید هنوز نظام رتبه‌بندی اجرایی نشده است،آیا می دانید هنوز قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی و نهضتی اجرایی نمی‌شود؟ و آیا میدانید نیروهای خرید خدمات شما با چه مشکلاتی مواجه هستند و چه زجری می کشند؟

باستانی در ادامه افزود: آقای وزیر؛ شما با کدام نیروی صبور و با انگیزه قرار است ۱۴ و نیم میلیون دانش‌آموز را به سرمنزل مقصود برسانید و اگر مجلس به شما رای اعتماد داد به این دلیل بود که از پتانسیل خود در رفع مشکلات اقدامات عاجل کنید.

رئیس فراکسیون حمایت از تولید فرآوری و صادرات زعفران در مجلس ضمن خطاب قرار دادن وزیر جهادکشاورزی کشور مطرح کرد: آقای حجتی وزیرجهاد کشاورزی؛ قیمت تمام شده هر کیلو زعفران برای کشاورزان ،۱۰میلیون تومان است و هر قیمتی پایین تر ، به ضرر کشاورزان است. حال که مجموعه جهاد کشاورزی توان کنترل کشت را ندارند؛ اکنون باید جهت حمایت از بهره برداران و کشاورزان اقدام کنند و برای کنترل این بازار ورود پیدا کنند و دست دلالان زعفران را از جیب کشاورزان خارج کنید.

باستانی خطاب به به رئیس جمهمور خاطرنشان کرد: دکتر روحانی؛ شما قسم خوردید که از حقوق حقه مردم ایران با  توان حداکثری خود در قانون اساسی استفاده کنید و دفاع کنید.آیا می دانید وضعیت کارگران مخصوصا شرکت‌های واگذار شده مثل هپکو در کشور چیست؟

وی در ادامه تاکید کرد: آقای رئیس جمهور، آیا می دانید در صورت توزیع عادلانه ثروت ملی ناشی از نفت، گاز ،منابع، زمین ،دریا و جنگل و مراتع ، به هر ایرانی سالانه ۶۰ میلیون تومان خواهد رسید و در صورت لحاظ کردن ارزش افزوده این منابع حدود ۳۰۰ میلیون تومان خواهد شد؟ آیا می دانید اگر یارانه های پنهان را مهار کنید به هر نفر ایرانی، ماهیانه یک میلیون تومان می رسد؟چرا با وجود چنین شرایطی که چنین ثروت‌هایی در کشور مردم ما مشکل معیشتی داشته باشند و حجم عظیمی از مردم تحت پوشش نهادهای حمایتی باشند؟آیا وضع بازنشستگان در این سن مورد قبول است؟

نماینده مردم تربت حیدریه،زاوه و مه ولات در مجلس با تشکر از وزیر صنعت، معدن تجارت برای کمک به توسعه صنایع و معادن حوزه انتخابیه خود مخصوصا صنعت فولاد،مطرح کرد:از وزیر نیرو جهت حمایت از شروع به کار پروژه عظیم نیروگاه برق راشد و اجرای پروژه پساب شهر تربت حیدریه و از وزیر راه برای رسیدگی به جاده ها و شروع عملیات دوبانده شدن جاده زاوه به زودی جاده تربت حیدریه به رشتخوار تشکر می کنم.

باستانی در ادامه مطرح کرد: از وزارت بهداشت و درمان برای ایجاد مرکز جامع سلامت و اورژانس بیمارستان نهم دی و انشالله به زودی بهره‌برداری از بیمارستان امام حسین(ع) که نتیجه آن ایجاد ۱۰ هزار شغل در دو سال آتی میشود تشکر می کنم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: از وزیرراه و شهرسازی که مکرر خواسته ام، باز هم می‌خواهم که هرچه سریعتر نسبت به شروع عملیات اجرایی فرودگاه شهید مدرس اقدام کنند و همچنین اختیارات لازم را برای مدیر پایانه راه آهن تربت حیدریه بدهند تا مردم شریف از این دو بازوی حمل و نقلی استفاده بهتری کنند.

باستانی با مخاطب قراردادن رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: آقای شهیدی ؛آیا کشوری را سراغ دارید که با بازماندگان جنگ خودشان چنین کنند؟ درباره خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان حداقل انتظار این است که به مشکلات بیمه درمانی و معیشتی این عزیزان در اسرع وقت رسیدگی و حل و فصل کنید. 

باستانی با اشاره به موضوع ایجاد دو مجلس در کشور ،تاکید کرد:آمار و ارقام تولید و اجرای قوانین در مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد که با این ساختار مجلس حدود ۵۰ درصد قوانین وضع شده ،کارایی لازم را ندارند و لزوم ایجاد ۲ مجلس ،مجلس قانونگذاری و مجلس شورای اسلامی در کشور فراهم است لذا از همه بزرگان نظام خاضعانه تقاضا می کنم از ظرفیت قانون اساسی،ظرفیت مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی شهر و روستا استفاده کنند و این معضل بزرگ کشوری را در اسرع وقت حل کنند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به طرح شفافیت آرا ،تصریح کرد: طرح دو فوریتی شفافیت آرا که دیروز در مجلس تهیه و نسبت به جمع آوری امضا اقدام شد؛ یک طرح جامع و کامل برای شفافیت آرا در همه شئون قانونگذاری و تصمیم‌گیری است ؛ از همه همکاران خواهش می کنم به صورت فعال در این طرح مشارکت کنند تا هر فرد بی تقوا، بی بصیرت و نا آشنا به امور مجلس که حاضر نیست حتی خود را در معرض رای و انتخاب آرای عمومی قرار دهد ؛ نتواند چنین بر بدنه مهمترین رکن نظام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تازیانه بزند.


 

سعید باستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر