کد خبر: 814627 A

امیری در جمع خبرنگاران:

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از تشکیل وزارت بازرگانی در ماه های آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسینعلی امیری روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی یک دوره چند ماهه را با فراز و فرودهای بسیار گذرانده است، افزود: امروز کلیات، جزئیات و ماده واحده طرح در دستور صحن علنی مجلس قرار گرفت و رای آورد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: براساس این مصوبه، سازمان های برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی شرایط را فراهم کرده اند و این مصوبه فرایند تصویب را در شورای نگهبان طی خواهد کرد و پس از آن اجرایی می شود. تشکیل وزارتخانه های صنعت و تجارت و خدمات بازرگانی همانند وزارتخانه های میراث فرهنگی و گردشگری بدون هیچ ایرادی به تصویب شورای نگهبان برسند.

وی افزود: تمرکز مباحث بازرگانی در یک وزارتخانه مشکلات نظام توزیع و نبود مدیریت واحد در بخش بازرگانی را حل خواهد کرد و دولت تعجیل دارد این وزاتخانه شکل بگیرد تا مشکلات مردم حل شود.

امیری درباره طرح شفافیت اموال مسروقه نیز گفت: طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرایند قانونی خاصی دارد، وقتی در مجلس اعلام وصول می شود به دولت ارسال می شود و برای اظهارنظر در این زمینه باید صبر کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری درباره توهین برخی تریبون ها به مجلس شورای اسلامی و اعتراض رئیس مجلس و بیان اینکه مجلس نماد مردم سالاری ایرانیان است، گفت: تشکیل مجلس شورای اسلامی نتیجه مبارزات زیاد و در انقلاب مشروطیت یکی از خواسته های مردم است. مجلس شورای اسلامی  نماد اراده عمومی است، مجلس در نظام جمهوری اسلامی از جایگاه مهم و بالایی برخوردار است همانگونه که امام خمینی (ره) گفتند مجلس در راس امور قرار دارد.

امام خمینی رئیس جمهور مشکلات نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر