کد خبر: 814510 A

عباسی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه هفته آینده با موضوع هدفمندی یارانه‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رییسه مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران از تغییر زمان جلسات علنی مجلس خبر داد و گفت: از هفته آینده مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه در دو نوبت صبح و عصر جلسه خواهد داشت، جلسات روز های دوشنبه و سه شنبه نیز در نوبت صبح برگزار می شود؛ جلسات کمیسیون های تخصصی نیز بعدازظهر روزهای دوشنبه و سه شنبه تشکیل می شود.

وی همچنین از تشکیل جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی در سه شنبه هفته آینده خبر داد و افزود: جلسه غیر علنی هفته آینده با موضوع هدفمندی یارانه ها و با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیران نفت، نیرو، اقتصادو دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، نمایندگان اتاق اصناف و اتاق بازرگانی تشکیل می شود.

عباسی ادامه داد: در این جلسه موضوع یارانه ها، یارانه های پنهان به ویژه یارانه های بخش انرژی، بررسی می شود، ۹۸۰ تا ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان که پرداخت می‌شود؛ باید برای یارانه های پنهان، چارچوب در نظر گرفته شود.

وی همچنین در باره نگرانی ها و دغدغه های نمایندگان در خصوص عدم واریز  یارانه برخی اقشار نیز گفت: این مشکلات به دلیل مشکلات در سامانه سازمان هدفمندی یارانه های بوده است، کسانی که یارانه آنها به ناحق قطع شده است؛  می توانند پیگیری کنند.

سخنگوی هیات رییسه همچنین درباره برخی حاشیه های صداوسیما درباره بررسی لایحه قانون تجارت در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی این لایحه از مجلس هفتم و با حضور کارشناسان اقتصادی، حقوقدانان،  مرکز پژوهش های مجلس و کارشناسان اتاق بازرگانی بررسی و تصویب شده است؛ امیدواریم رئیس سازمان صداوسیما هم نظارت بیشتری بر برنامه‌های این سازمان داشته باشد. ما در جلسه هیأت رئیسه نیز مقرر کردیم که شورای نظارت بر نمایندگان این موضوع را بررسی کنند و صاحب‌نظران و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها نیز در برنامه‌های مربوطه استفاده شود تا اظهارنظرها کارشناسی باشد.

وی ادامه داد: کتاب دوم لایحه قانون تجارت نیز توسط اداره قوانین مجلس شورای اسلامی به چاپ رسیده است و نمایندگان 10 روز فرصت دارند، نظارت و پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح کنند؛ لیرینگ و دلالی در کشور قانون نداشت و قانون جدید می تواند این مشکلات را حل کند.

عباسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر