کد خبر: 814358 A

لارگانی:

یک نماینده مجلس در مخالفت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی گفت: در شرایطی که ما نمی‌توانیم کوچک‌سازی کنیم نباید اشتباهی تحت عنوان تشکیل وزارتخانه جدید را مرتکب شویم. تشکیل وزارت واردات یعنی تشکیل وزارت رانت و فساد. در سال رونق تولید دولت و مجلس به فکر حمایت از وارد کنندگان هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید ناصر موسوی لارگانی در مخالفت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی گفت: این طرح مخالف اصل ۷۵ قانون اساسی و مخالف برنامه ششم توسعه است. به این دلیل که خلاف برنامه است حتی اگر رای‌گیری هم کنیم به دو سوم رای نمایندگان نیاز داریم.

این نماینده اصولگرای مجلس دهم تاکید کرد: در شرایطی که ما نمی‌توانیم کوچک‌سازی کنیم، نباید اشتباهی تحت عنوان تشکیل وزارتخانه جدید را مرتکب شویم. تشکیل وزارت واردات یعنی تشکیل وزارت رانت و فساد. در سال رونق تولید دولت و مجلس به فکر حمایت از وارد کنندگان هستند.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: این طرح بیشتر کارکرد انتخاباتی دارد و قرار است هزینه انتخابات از طریق مافیای واردات تامین شود.

موسوی لارگانی اظهار داشت: ماه‌ها است که دولت و رئیس‌جمهور عنوان می‌کنند اگر وزارت بازرگانی تشکیل شود مشکلات مردم ظرف یک هفته حل می‌شود، آیا با تغییر یک تابلو مشکلات حل می‌شود؟

علی لاریجانی حین اظهارات موسوی لارگانی گفت: این طرح مخالف اصل ۷۵ نیست چراکه دولت با آن موافق است.

طرح تشکیل وزارت بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر