کد خبر: 814115 A

پایگاه خبری کنگره آمریکا:

پایگاه خبری کنگره آمریکا در گزارشی به بررسی سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران پرداخت و نوشت: تحریم‌های اخیر فصل دیگری از کمپین «فشار حداکثری» رییس‌جمهور محسوب می‌شود که تاکنون هیچ فایده‌ای برای ایالات متحده به همراه نداشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از هیل، سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران سیاستی محکوم به شکست و ناکارآمد است. تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاکنون هیچ تاثیری نداشته است این در حالی است که ترامپ اخیرا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد. تنها فایده این تحریم‌ها این است که ترامپ فعلا خیال جنگ ندارد. 

تحریم‌های اخیر فصل دیگری از کمپین «فشار حداکثری» رییس‌جمهور محسوب می‌شود که تاکنون هیچ فایده‌ای برای ایالات متحده به همراه نداشته است. در واقع فشار حداکثری نتیجه حداقلی به همراه داشته است. 

فشار بر ایران باعث شده است که تهران در راستای کاهش تعهدات برجامی خود عمل کند و به سمت هسته‌ای شدن گام بردارد. 

تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی معنی است. عده‌ای این تحریم‌ها و خودداری از جنگ را نشان‌دهنده آگاهی و خویشتن‌داری ترامپ می‌دانند. اما ترامپ تنها به دنبال نمایش است. از سوی دیگر می‌داند که جنگ با ایران چه عواقبی به همراه دارد. 

ترامپ هیچ نوع پیش فرض و سیاست درستی برای مقابله با ایران ندارد. ترامپ بدون هیچگونه تحلیلی به اعمال تحریم‌های سخت می‌پردازد. مبنای سیاست خارجی وی- غریزه وی است که می‌خواهد بدون هیچ نظریه واقعی درباره چگونگی دستیابی به نتایج مطلوب، به دنبال تحمیل اقدامات سخت باشد.

رویکرد ترامپ باعث امنیت کمتر برای جهان می‌شود. بهترین راه برای حل بحران‌ها بازگشت کامل ایران به تعهدات خود در برجام، لغو تحریم‌ها توسط ترامپ و خروج نیروهای نظامی از منطقه است.

ایران آمریکا تحریم ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر