کد خبر: 813955 A

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر سلیمی مبنی بر نبود بررسی خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری در مجلس که قرار بود اروپایی‌ها به ایران بدهند، گفت: این خط اعتباری اصلا راه اندازی نشده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا،  علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۲ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۲۲ بند ۱۱ و ماده ۱۹۷ آئین نامه و اخطار براساس اصل ۹۴ با انتقاد از نادیده گرفتن شأن مجلس در خصوص بررسی برخی موضوعات همچون بررسی خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری که قرار بود اروپایی‌ها به ایران بدهند، گفت: چرا خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای بررسی به مجلس نیامد، از سوی دیگر چرا قانون اقدام متقابل که در خصوص نحوه اجرای برجام مصوب شده بود اجرا نشد و کسی هم در این مورد اعتراضی نکرد همچنین چرا گام سوم اجرا نشد.

 لاریجانی در پاسخ به نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس، گفت: خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اصلا راه‌اندازی نشده است ضمن اینکه در مورد اقدام متقابل در خصوص برجام حرکتی از سوی طرف مقابل انجام نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با اجرای گام سوم تصریح کرد: در مورد گام سوم به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفتم که در این مورد نظارت شود تا این گام به درستی برداشته شود بنابراین اگر نظری در این مورد دارید به آقای ذوالنور و اعضای این کمیسیون بدهید تا بر آن نظارت کنند.

ایران رئیس مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر