کد خبر: 813564 A

آمریکن کانسرواتیو:

آمریکن کانسرواتیو در گزارشی به اقدامات خصومت‌آمیز ترامپ با مردم ایران به ویژه دانشجویان پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از آمریکن کانسرواتیو، دولت ترامپ در ظاهر  نشان می‌دهد که با مردم ایران دوست و همدرد است. اما در در واقع هر اقدامی که انجام می‌دهد در آن تحقیر و خصومت و دشمنی با مردم ایران وجود دارد. در روزهای گذشته ویزای چندین دانشجوی ایرانی برای ورود به آمریکا باطل شد. چنین اقدامی نشان‌دهنده یکی دیگر از اقدامات خصمانه ترامپ علیه مردم ایران است.

 تقریبا تمام ایرانیان به دلیل ممنوعیت غیرضروری و بی‌رحمانه‌ای که توسط دولت آمریکا وضع شده است، از سفر به ایالات متحده منع شده‌اند در روزهای گذشته دانشجویانی که قرار بود تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی، از جمله علوم کامپیوتر درآمریکا را آغاز کنند از نظر ویزا نیز مشکلی برای ورود به امریکا نداشتند اما از ورود به این کشور منع شدند.

این در حالی است که نباید ممنوعیت بی دلیل برای سفر این دانشجویان وجود داشته باشد و آنها باید اجازه ورود به آمریکا و ادامه تحصیل داشته باشند. 

به نظر می‌رسد که تصمیم به لغو ویزای این دانشجویان در لحظه آخر، دلیل خاصی جز ایرانی بودن این افراد نمی‌تواند داشته باشد. ویزای این دانشجویان ناگهان و بدون هیچ اطلاع قبلی، باطل شده است و این دانشجویان اجازه پرواز به سمت آمریکا را پیدا نکردند. 

در واقع هیچ دلیل موجهی برای ممانعت از ورود این دانشجویان به خاک آمریکا وجود ندارد. اولین جلسه مجلس در مورد رسیدگی به وضعیت ممنوعیت سفر این دانشجویان قرار است سه‌شنبه برگزار شود و مقام‌های دولت آمریکا باید در مورد این اقدام توضیح دهند.

ایران آمریکا تحریم برجام ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر