کد خبر: 813372 A

به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد؛

رئیس‌جمهور کشورمان دقایقی پیش به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسن روحانی دقایقی پیش به منظور شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد. 

روحانی روز چهارشنبه سوم مهرماه در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند.

ملاقات با مدیران ارشد رسانه‌های بین‌الملل و جلسه با نخبگان سیاست خارجی در آمریکا از مهم‌ترین ملاقات‌های رئیس‌جمهور است.

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر ریاست‌جمهوری درباره گفت: رئیس‌جمهور دو مصاحبه تلویزیونی با دو شبکه مهم آمریکا دارد. همچنین با دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کرده و با سران کشورهای فرانسه، انگلیس، ژاپن، سوئیس، اسپانیا، عراق، سوئد و پاکستان و چند کشور دیگر دیدار می‌کند که این دیدارها عمدتاً با درخواست سران آن کشورها تنظیم شده است. همچنین نشست مطبوعاتی در پایان سفر رئیس‌جمهور در ظهر پنجشنبه انجام شده و سپس وی نیویورک را به سمت تهران ترک می‌کند.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر ریاست‌جمهوری درباره محدودیت‌هایی که توسط آمریکا برای تیم همراه رئیس‌جمهور ایجاد شد، تصریح کرد: عدم صدور ویزا برای هیات رسمی همراه رئیس‌جمهور و برخی معاونان دفتر رئیس‌جمهور و هیات رسانه‌ای برخلاف مسئولیت دیپلماتیکی است که رسماً آمریکا آن را پذیرفته است. اصل محدودیت‌ها از سوی دولتی که دولت تحریم است و منطق، گفت‌وگو و دیپلماسی را قبول ندارد، دو دلیل بیشتر وجود ندارد. اول اینکه می‌خواهند صدای جمهوری اسلامی ایران را تحریم کنند و از حضور مقامات ایران که صدای ملت خود هستند جلوگیری کنند که تحریم ظریف هم در همین راستا بود. دلیل دیگر هم این است که ایران را به لحاظ سیاسی منزوی کنند که این نشدنی است و رئیس‌جمهور در این سفر در بالاترین سطح با کشورهای مختلف گفت‌وگو دارد.

حسن روحانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر