کد خبر: 812644 A

سامانی:

سخنگوی وزارت کشور گفت: حقوق و مزایای نیروهای استخدامی دهیاری‌ها براساس قانون کار و با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی و وزارت کار توسط وزارت کشور ابلاغ می‌شود.

به گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره اجرایی شدن وعده رئیس‌جمهور به دهیاران در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی اظهارداشت: رئیس‌جمهور در آن همایش با تاکید بر ضرورت امنیت شغلی دهیاران این مهم را از پایه ها و اساس رونق گرفتن کار و تلاش برای روستاها توصیف کردند و از وزیر کشور در خواست کردند طرحی را در این زمینه به هیئت وزیران ارائه کنند.

وی در ادامه افزود: با پیشنهاد و پیگیری های وزیر کشور، دولت به منظور امنیت شغلی کارکنان دهیاری‌ها و دهیاران و تأمین اجتماعی آنها و رونق بخشیدن به کار و تلاش در روستاها، آیین نامه استخدامی دهیاری های کشور و آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستاها و نحوه انتخاب دهیار را اصلاح و ابلاغ کرد.

معاون هماهنگی وزارت کشور در ادامه با اشاره به پیگیری های وزیر کشور برای بهبود و ارتقا کارکرد دهیاری ها در کشور، افزود: براساس این مصوبه، وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها) مجاز است به دهیاری‌ها متناسب با جمعیت، درآمد و سایر شاخص‌ها، همچون شهرداری‌ها، ساختار سازمانی ابلاغ کند.

سامانی با بیان اینکه وضعیت نیروهای استخدامی دهیاری ها بصورت قراردادی و بر اساس عناوین ساختاری خواهد بود، تصریح کرد: حقوق و مزایای آنان بر اساس قانون کار و فرم قرارداد با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی و وزارت کار توسط وزارت کشور ابلاغ می شود. همچنین حقوق و مزایای دهیاری ها در راستای برقراری عدالت در صورت نیاز قابل افزایش خواهد بود.

سخنگوی وزارت کشور گفت: نحوه بکارگیری کارکنان دهیاری (غیر از دهیار) از طریق برگزاری آزمون و بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور خواهد بود.

معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان اینکه طبق این مصوبه افرادی که در دهیاری اشتغال دارند در زمان استخدام در دستگاه‌های دیگر، تمام سوابق آنها به عنوان سنوات قابل قبول لحاظ می شود، خاطرنشان کرد: با مجوز داده شده برای ابلاغ ساختار دهیاری‌ها، جایگاه دهیاری‌ها به عنوان موسسه عمومی غیر دولتی مورد پذیرش دولت واقع شده است.

سامانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر