کد خبر: 811632 A

آسیا تایمز گزارش داد؛

آسیا تایمز در گزارشی به بررسی احتمال اقدام نظامی علیه ایران پرداخت و انزوای آمریکا را عامل مهمی در خودداری این کشور از هرگونه درگیری با تهران دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از آسیاتایمز، آمریکا ایران را متهم به حضور در حمله علیه تاسیسات نفتی عربستان کرده است. اما آمریکا برای اینکه چنین اتهاماتی را علیه ایران مطرح کند، تنهاست و اعتبار چندانی ندارد. عربستان بارها به دلیل اینکه سیاست‌های تهاجمی علیه یمن اجرایی می‌کند مورد انتقادهای جهانی است از سوی دیگر در داخل آمریکا نیز انتقادهای زیادی علیه ترامپ برای حمایت از عربستان وجود دارد. سیاست‌های آمریکا در بسیاری از موارد مورد اختلاف با اروپا است. هم چنین ایران یکی از اختلاف‌های اساسی میان اروپا و آمریکا است. 

 اروپا و ایران دارای روابطی تجاری با یکدیگر هستند و از سوی دیگر اروپا می‌خواهد این مشتری را حفظ کند. 

اگر تحریم‌ها برطرف شود، ایران مشتری بهتری نیز برای اروپا خواهد بود. روسیه و چین هم روابط بسیار نزدیکی با ایران دارندو  تمامی اتهامات آمریکا علیه ایران را محکوم و رد کرده‌اند. 

 این دو کشور داد و ستد زیادی با ایران دارند آنها می‌خواهند همکاری با ایران ادامه یابد اما اکنون تحریم‌ها مانع بزرگی در این راه است.

 عربستان هم به دنبال جنگ با ایران نیست زیرا از این موضوع نگران است که در صورتی جنگی رخ دهد نظام عربستان سقوط کند. 

به نظر نمی‌رسد اسرائیل هم علیرغم تهدیدهایی که علیه ایران مطرح می‌کند خواستار جنگ با ایران باشد.  اسرائیل همین الان هم مشکلات زیادی در منطقه دارد و نمی‌خواهد شرایط از این بدتر شود و اگر آمریکا از اسرائیل بخواهد از اقدام نظامی علیه ایران حمایت کند، احتمالا تل آویو از این طرح حمایت نمی‌کند. 

ایران عربستان آمریکا برجام ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر