کد خبر: 811571 A

جلسه ستاد مرکزی اربعین به ریاست ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با محوریت بررسی و هماهنگی نحوه اتصال سامانه‌های فعال دستگاه‌های مختلف کشور درخصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی، برگزار شد.

به گزارش ایلنا، امیر شجاعان رئیس مرکز دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور در جلسه ستاد مرکزی اربعین با اشاره به لزوم یکپارچه سازی سامانه های فعال در امر برگزاری مراسم اربعین گفت: سامانه جامع اربعین طراحی و برنامه ریزی شده است و با دستگاههای مرتبط در این حوزه جلساتی برگزار کردیم که آیتمها و خدمات مورد نیاز آنها را احصا و در قالب این سامانه جامع بیاوریم.

در ادامه این جلسه نرم افراز فانوس (سامانه هوشمند دستیار زائران) معرفی و خدمات این نرم افزار و نحوه استفاده زائران از آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین نیز در این جلسه ضمن اشاره به اینکه ستاد مرکزی اربعین ستاد کل کشور است و مربوط به یک نهاد، یا قوه خاص نیست، تصریح کرد: کار کردن برای اربعین دلی است و باید توان فکری و ظرفیتهای سازمانی خود کنار هم قرار دهیم تا خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی بهتر و این مراسم باشکوه تر برگزار شود.

وی هم چنین تاکید کرد: باید به زائران حسینی اطلاع رسانی دقیقی صورت گیرد که لازمه رفتن به کشور عراق، ثبت نام در سامانه سماح است تا ضمن بهرهگیری از خدمات بیمه و گمشدگان، شرایط خدمات رسانی به آنها نیز مهیاتر شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال روادید کشور عراق برای مراسم اربعین برداشته شد، زمینه مناسبی است که اگر به خوبی عمل کنیم مسیر خوبی برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم در سالهای آینده خواهیم داشت.

ذوالفقاری در پایان ضمن تاکید مجدد به لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح و هماهنگی تمامی دستگاه‌ها در برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین، گفت: باید تلاش کنیم فرهنگسازی مناسبی برای زائران اربعین در جهت هماهنگی بهتر و خدمات رسانی مطلوب‌تر به آنها داشته باشیم تا پس از ایجاد زیرساخت‌های مناسب مردم بدون نیاز به تاکید مسئولان و نهادهای مختلف خود اقدامات لازم را انجام دهند، همانطور که در مراسم ۲۸ صفر هرسال در حدود سه میلیون زائر به مشهد سفر می کنند و خود مردم به خوبی شرایط را مدیریت کرده و مشکلی نیز پیش نمی‌آید.

وی همچنین بر اطلاع رسانی هماهنگ و مبتنی بر تصمیمات ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد تا زائرین دچار ابهام و سر درگمی نشوند.

اربعین ذوالفقاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر