کد خبر: 809434 A

اتحادیه اروپا:

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان روز جمعه باصدور بیانیه‌ای اعلام کردند که اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران و بازگشت تحریم های آمریکا از اردیبهشت سال گذشته توافق هسته‌ای ایران را به خطر انداخته است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در این بیانیه که در تارنمای وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شده آمده است که طرف‌های اروپایی برجام بدون اشاره به بی عملی خود در مقابل توافق  یادشده از اقدام اخیر ایران عمیقا نگران هستند و آن را مغایر تعهدات این کشور تحت برجام می دانند.

این بیانیه ادامه داد که  طرف های اروپایی برجام معتقد هستند که تحولات اخیر ضرورت تلاش های دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها و از سرگیری مذاکرات را مورد تاکید قرار می دهد.

در این بیانیه آمده است که سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنان از برجام حمایت کرده و قویا از ایران می خواهند تا از اقداماتی که به گفته آنها با تعهدات این کشور تحت برجام ناسازگار است برگردد و از گام‌های بیشتری که توافق هسته‌ای را تضعیف می‌کند، خودداری کند.

طرف های اروپایی  در این بیانیه از ایران خواستند تا با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تمامی موضوع های مرتبط از جمله مسائل پادمانی همکاری کند. آنها همچنین حمایت خود را از نحوه نظارت و راستی آزمایی تعهدات ایران تحت برجام، توسط آژانس مورد تاکید قرار دادند.

اتحادیه اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر