کد خبر: 808777 A

رویترز بررسی کرد؛

رویترز در تحلیلی به بررسی اخراج جان بولتون از کاخ سفید پرداخت و نوشت: برای دستیابی به یک توافق، ترامپ باید موانع را به میزان قابل توجهی از بین ببرد. خروج بولتون یکی از موانع اصلی برای مذاکره میان ایران و آمریکا را از بین خواهد برد اما هنوز راه زیادی وجود دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مقام‌های فعلی و پیشین آمریکا در مورد خروج آمریکا از کاخ سفید اعلام کردند که خروج وی از کاخ سفید مانع بزرگی برای مذاکره میان ایران و آمریکا را از میان می‌برد هر چند احتمال چنین دیدار کماکان پایین است.

جان بولتون تمایلات جنگ‌طلبانه شدیدی در مورد ایران داشت و خواهان استفاده از اقدام نظامی در مورد ایران بود. 

بولتون مشوق ترامپ برای خروج از برجام و اعمال تحریم علیه ایران و به صفر رساندن درآمد نفتی ایران بود. همچنین مخالف هر گونه دیدار احتمالی میان ترامپ و روحانی بود.

کلیف کوپچان از مقام‌های سابق وزارت خارجه آمریکا در مورد نظر جان بولتون در مورد دیدار میان ترامپ و روحانی گفت: هر زمانی که صحبت از دیدار میان ترامپ و روحانی می‌شد، بولتون مخالفت می‌کرد.

وی همچنین در ادامه در مورد احتمال دیدار میان ترامپ و روحانی در نیویورک گفت: فشارهای زیادی برای این دیدار وجود دارد، اگر چنین دیداری رخ دهد، ما شاهد افت و خیز بسیاری در بازار نفت خواهیم بود. 

از سوی دیگر پمپئو و منوچین روز گذشته از تداوم فشار بر ایران خبر دادند، اما فیلیپ گاردون یک مقام سابق کاخ سفید، پمپئو و منوچین را افرادی نرم‌تر نسبت به جان بولتون دانست و تاکید کرد که فرصت دیدار میان ترامپ و روحانی وجود دارد.

وی افزود: ترامپ با مذاکره با کره شمالی نشان داد که می‌خواهد در مرکز امور باشد.

گوردون گفت: بنابراین برای دستیابی به یک توافق، ترامپ باید موانع را به میزان قابل توجهی از بین ببرد. خروج بولتون یکی از موانع اصلی برای مذاکره میان ایران و آمریکا را از بین خواهد برد اما هنوز راه زیادی وجود دارد.

ایران آمریکا جان بولتون برجام ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر