کد خبر: 806754 A

ربیعی در جمع خبرنگاران:

سخنگوی دولت گفت: مهمترین بحث دولت امروز درباره گام سوم بود و اعلام کردن اقدامات گام سوم الان به مصلحت نیست و همان روز اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی ربیعی امروز در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: همه مطلع شدند مهمترین بحثی که امروز در جلسه هیئت دولت مطرح شد درباره گام سوم بود. به هرحال طرف‌های اروپایی را که فعلا فرانسه آن را نمایندگی می‌کند وزیر اقتصادشان به آمریکا رفته که تا روز جمعه توافق‌شان را بگیرد.

سخنگوی دولت گفت: اگر توافق را گرفتند و اعلام کردند که ما هم به تعهد خودمان عمل می‌کنیم ولی چشم‌اندازی نداریم که بتوانند تا جمعه این توافق را بگیرند. البته این سیاست اروپایی‌ها است که می‌خواهند هماهنگ کنند و ما دخالتی نداریم و متاسف هم هستیم؛ و اگر توافق را نگیرند ما گام سوم را در زمان مقرر اعلام خواهیم کرد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: وعده‌ای برای خرید نفت ما داده شده همچنین مقرر شده پولی در اختیار ما قرار می‌گیرد و اروپایی‌ها رفته‌اند تا مجوز آن را بگیرند. مهمترین بحث دولت امروز این بود و اعلام کردن اقدامات گام سوم الان به مصلحت نیست و همان روز اعلام می‌شود.

ربیعی در ادامه گفت: بحثی هم در رابطه با برنامه‌های دولت برای ارتقای زنان در نظام اداری بود که فکر کنم خانم ابتکار توضیحات آن را رائه دادند. ایشان گزارشی از مدیران پایه، مدیران میانی و مدیران عالی ارائه دادند که نسبت به گذشته کاملا رشد داشته ولی رئیس‌جمهور تاکید کردند که در سطوح بالاتر هم این روند به خصوص در سطح استان‌ها ادامه داشته باشد. مقداری پیرامون مباحث سیاست‌های معطوف به زنان هم در دولت به طور کلی بحث شد.

سخنگوی دولت گفت: یک مصوبه دیگری هم در حوزه آقای حجتی بود که ۴۰۰ میلیارد تومان برای خرید نهادهای کشاورزی اعتبار در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که آقای عراقچی گفته‌اند این ۱۵ میلیارد که قرار است برای چهار ماه در اختیار ایران قرار بگیرد،  در این چهارماه قرار است چه اتفاقی رخ دهد و از آنجایی که قرار بود این رقم تحت یک حساب در دسترس ایران باشد و چرا الان به یک خط اعتباری تنزل پیدا کرده است، گفت: هیچ تفاوتی ندارد. این پول در اختیار ما قرار می‌گیرد. ما کالاهایی که مورد نیازمان است را مطرح کردیم و اصل مساله همین بوده و از ۱۹ مورد اختلاف سه مورد باقی مانده بود.

ربیعی گفت: این اختلافات درباره این بود که ما پول در اختیارمان قرار بگیرد و نفت‌مان خریداری شود و اینکه چه نوع کالایی را بخریم. من فکر می‌کنم دیدگاه‌های ما جلو رفته و فقط مجوز آن مانده است و قطعا هم برای چهار ماه و برای تا پایان سال ماست و ما امسال می‌توانیم خود را با این برنامه جلو ببریم و برای گام‌های بعد گشایش کلی مطرح است و آنچه که شرطمان بوده این است. اگر این اقدام صورت بگیرد قطعا می‌تواند ۱+۵ هم سامان پیدا کند.

هیئت دولت ربیعی علی ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر