کد خبر: 806249 A

نوروزی در موافقت با وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی:

نماینده رباط‌کریم بر لزوم حضور ایثارگران در وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد و گفت: مشخص نیست که چند نفر از مدیران این وزارتخانه که قرار است تشکیل شود، از بین مدیران ایثارگران انتخاب می‌شوند و آیا با استناد به ماده ۴۱ خدمات به ایثارگران، مدارک تحصیلی آنها لحاظ می‌شود و در آینده فرزندانشان می‌توانند به جای پدران مشغول شوند؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، نوروزی نماینده رباط‌کریم که به عنوان موافق حضور مونسان در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری صحبت می‌کرد، گفت: کشور ایران با حدود ۱۵ کشور همسایه است که جمعیت این کشورها بالغ بر ۶۰۰ میلیون نفر است و این همسایه‌ها علاقه بسیاری دارند تا با ایران ارتباط داشته باشند و به عنوان توریست و گردشگر وارد کشور شوند و اگر ما بتوانیم بخش توریستی و گردشگری را تقویت کنیم، می‌توانیم درآمد خوبی کسب کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز در دنیا صنعت گردشگری دومین صنعت پولساز بعد از نفت است، گفت: باید حوزه‌های گردشگری را تقویت کنیم و با افزایش تبلیغات مناسب، ایجاد خدمات خوب، توجه به زیرساخت‌ها همچون اینترنت پرسرعت به افزایش حضور گردشگر به کشور کمک کنیم.

نماینده رباط‌کریم افزود: مونسان باید امروز به سوالاتی پاسخ بدهد و اگر پاسخ به این سوالات نمایندگان را قانع کرد، قطعا آنها به وی رأی خواهند داد. وزیر پیشنهادی برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید بگوید که جایگاه این حوزه در اسناد بالادستی چیست و چه اقداماتی برای توجه به گردشگری و اهداف وزارتخانه وی در سند بالادستی انجام داده است.

وی ادامه داد: باید مشخص شود برای رهاسازی صنوف این حوزه از قانون نظام صنفی، تدوین سند جامع گردشگری، برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری، ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت، توجه به جنگل‌های شمال و شمال‌غرب کشور، ثبت بین‌المللی صنایع دستی کشور و میراث فرهنگی چه برنامه‌ها و اقداماتی قرار است انجام شود.

نوروزی افزود: مونسان باید اعلام کند که قانون حمایت از استادکاران و هنرمندان صنایع دستی و همچنین استفاده از خیران مسلمان برای امور گردشگری در چه مرحله‌ای است و وضعیت توسعه گردشگری سلامت و کشاورزی چگونه است.

نماینده رباط‌کریم بر لزوم حضور ایثارگران در وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد و افزود: مشخص نیست که چند نفر از مدیران این وزارتخانه که قرار است تشکیل شود، از بین مدیران ایثارگران انتخاب می‌شوند و آیا با استناد به ماده ۴۱ خدمات به ایثارگران، مدارک تحصیلی آنها لحاظ می‌شود و در آینده فرزندانشان می‌توانند به جای پدران مشغول شوند؟

وی ادامه داد: یکی از پرسش‌های مهم امروز این است که چند منطقه نمونه گردشگری در کشور طراحی شده و در آینده افتتاح می‌شود؟ سند جامع گردشگری چه زمانی قرار است تصویب شود و راهکار جلوگیری از برگزاری تورهای غیرمجاز و توجه به تورهای مذهبی چیست؟

نوروزی مونسان جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نماینده رباط کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر