کد خبر: 806222 A

بت‌کلیا در موافقت با گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی:

نماینده آشوری‌ها در مجلس شورای اسلامی در موافقت با گزینه پیشنهادی وزارت گردشگری گفت: لازم است اداره این وزارت‌خانه با شخصی قدرتمند و پاسخگو باشد. حالا که با تصویب مجلس تاسیس این وزارت‌خانه قانونی شده است فردی کارآمد، محبوب و دور از جناح‌بندی و آشنا به فرهنگ و گردشگری می‌تواند تصدی را به عهده بگیرد که در سال‌های مسئولیت خوب عمل کرده است. از فعالیت‌های ایشان می‌توان به رشد ۵۳ درصدی گردشگران اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، یوناتن بت‌کلیا در موافقت با علی‌اصغر مونسان گزینه پیشنهادی وزارت گردشگری گفت: ابتدا بگویم بنده از نوادگان حافظین امام حسین بعد از شهادتشان هستم و خوشحالم که امروز پشت تریبون مجلس شورای اسلامی قرار گرفتم. 

وی ادامه داد: میراث فرهنگی نشانگر همه میراث بشری است و ریشه در گذشته‌های دور سرزمین دارد. نقش میراث فرهنگی در ایجاد صنعت توریسم بسیار مهم است و زمینه‌ای را ایجاد می‌کند که دولت با مقابله با پیامدهای غلط گردشگری با ورود ارز مواجه شود؛ با این حال توجه به میراث فرهنگی مانند بهبود زندگی مردم، افزایش امکان فرهنگی و تبادلات فرهنگی، بهبود تصور برای فرهنگ‌ها،توسعه موزه‌ها، تئاترها و فنون محلی به دنبال دارد. 

وی افزود: میراث فرهنگی به عنوان اثر گذشتگان شامل آداب و رسوم و سنت‌ها است که از گذشته رسیده باید برای آیندگان حفظ شود. هویت اقوام در همین راستا قابل احصاء است و می‌تواند باورهای ملی را زنده نگه دارد. کشور ایران به عنوان سرزمینی کهن مسئولیت هر ایرانی در صیانت از میراث فرهنگی را دوچندان می کند. اگر امروز اقلیت‌های دینی در ایران آزاد هستند؛ اگر امروز اقدام مختلف در کنار هم متحد هستند شک نکنید به دلیل میراث فرهنگی است.

بت‌کلیا گفت: وقتی کلیساها باقی مانده و آشوریان میراث دارند موجب می‌شود تا این‌طور در سرزمین احساس تنهایی نکنند . لازم است اداره این وزارت‌خانه با شخصی قدرتمند و پاسخگو باشد. حالا که با تصویب مجلس تاسیس این وزارت‌خانه قانونی شده است فردی کارآمد، محبوب و دور از جناح‌بندی و آشنا به فرهنگ و گردشگری می‌تواند تصوی را به عهده بگیرد که در سالهای مسئولیت خوب عمل کردند. از فعالیت‌های ایشان می‌توان به رشد ۵۳درصدی گردشگران اشاره کرد. 

این نماینده مجلس در ادامه به بخشی از اقدامات صورت گرفته در زمان مدیریت مونسان پرداخت که به شرح زیر اعلام شد:

رشد ۶۶ درصدی درآمد ارزی معادل ۱۱ ملیون ۶۰۰ میلیارد دلار

افزایش چهل درصدی گردشگر در چهار ماهه نخست سال ۹۸ 

تدوین سند راهبردی گردشگری 

طراحی برند ملی گردشگری ملی 

جلب مشارکت سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی 

لغد رواید برای چین و عمان 

تعیین شهرهای پایتخت گردشگری مانند تبریز و همدان 

اخد ۸ نشان جغرافیایی برای ۸ رشته بومی صنایع دستی 

راه اندزی و تجهیز ۴۵ موزه به سیستم فروش بلیط الکترونیک

تصویب قانون مرمت 

مرمت و بازسازی مسجد ساری و بازار تبریز 

مرمت و بازسازی کلیسای قرن اول میلادی ننه مریم ارومیه 

بت‌کلیا در پایان گفت: امیدوارم همه به آقای مونسان رای بدهیم و پیشاپیش انتخاب ایشان را تبریک می‌گویم. 

یوناتن بت کلیا علی اصغر مونسان گزینه پیشنهادی وزارت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر