کد خبر: 806148 A

نشنال اینترست:

نشنال اینترست در گزارشی، دیپلماسی را راه حل تنش‌های کنونی میان ایران و آمریکا دانست.

به گزارش ایلنا، نشنال اینترست نوشت: تنش‌ها در ماه‌های اخیر میان ایران و آمریکا بالا رفته است. واشنگتن برای حل تنش‌ها نیاز مند استفاده از یک روش مبتنی بر دیپلماسی است تا هر چه سریع‌تر تنش میان ایران و آمریکا را کاهش دهد. ایران اکنون به بازیگری مهم در منطقه تبدیل شده است در یمن و منطقه اهرم‌های قدرتمند و متحدانی قوی دارد و این موضوع برای آمریکا نگران‌کننده است.

آمریکا باید از طریق دیپلماسی بتواند اختلاف با ایران را کاهش دهد و تنش‌ها را آرام کند. در واقع هرگونه توافق با ایران به معنی توافق با سایر متحدان ایران در منطقه است و این موضوع بسیار مهم است؛ چراکه چنین معامله‌ای باعث ایجاد ثبات در منطقه می‌شود و امنیت را در منطقه خاورمیانه به همراه دارد.

پس می‌توان گفت در واقع ترامپ با توافق با ایران به بزرگترین معامله قرن دست خواهد یافت. اکنون در شرایط پر تنش فعلی آمریکا باید هر چه سریعتر به توافق با ایران فکر کند و این موضوع را نباید به تاخیر بیاندازد و به عنوان یک هدف در آینده به آن بنگرد. اگر ایالات متحده با ایران به توافق برسد خواهد توانست به جنگ‌های بی‌پایان خود در منطقه خاتمه دهد. آمریکا در شرایط کنونی نیازمند استفاده از دیپلماسی موثر است که در نهایت به توافق با ایران منجر شود.

ایران آمریکا تنش برجام ترامپ تنش میان ایران و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر