کد خبر: 805998 A

امیرآبادی در تذکر شفاهی:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، علت عدم انتشار امضاءهای بیانیه حمایت از سریال گاندو را فشار گروه های سیاسی به برخی اعضای فراکسیون امید برای عدم امضاء این بیانیه خواند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی نوبت عصر دوشنبه مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس در تذکر شفاهی، گفت: در جلسه قبل همکار عزیزمان آقای مازنی تذکری بر اساس ماده ۱۱۴ آئین نامه داخلی مجلس دادند.

وی افزود: این تذکر در مورد امضای بیانیه حمایت از عوامل سریال تلویزیونی گاندو بود که بر اساس ادعای او امضاء ها کمتر از عدد قانونی آئین نامه بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: ۱۵۵ نفر از نمایندگان این بیانیه را امضاء کرده بودند، ۲ نفر از نمایندگان نیز بعد از قرائت بیانیه را امضا کردند بنابراین مجموع امضاءها ۱۵۷ امضاء بود. تعدادی از همکاران از بنده خواستند که اسامی آنها منتشر نشود. می گفتند در صورت انتشار اسامی ما از طرف گروه های سیاسی و دولت تحت فشار قرار خواهیم گرفت.

امیرآبادی با بیان اینکه علاوه بر این تعدادی از نمایندگان به بنده گفتند که کسی از امضای ما باخبر نشود،اظهار داشت: حتی یکی از دوستان گفت امضاء ها کمتر از تعداد قانونی است به همین جهت آقای رحیمی همکار بنده در هیئت رئیسه امضاءهای بیانیه را شمارش کرد. بنده از آقای رحیمی خواهش کردم که اسامی نمایندگان را یادداشت نکنند و اسامی را برای مشروح مذاکرات ارسال کردیم.

وی گفت: بعضاً اسامی تکراری بود، برخی مخدوش بود و قلم خوردگی داشت، رفت و برگشتی بین کارشناسان هیئت رئیسه و اداره قوانین انجام شد. نهایتاً معاونت قوانین ۱۵۵ امضاء را تطبیق داده و تائید کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلسخطاب به مازنی گفت: وقتی هم فکر سیاسی شما به من مراجعه می کند و می گوید من این سریال را قبول دارم اما تحت فشار جریان سیاسی قرار دارم، من باید چه کار کنم؟ بنده آئین نامه را رعایت کرده ام، برای چاپ ارسال کرده ام، اسامی را هم برای مشروح مذاکرات فرستاده ام. کما اینکه رسانه های وابسته به دولت به موضوع پرداختند. اما ما وقت خود را صرف پاسخ به این مسائل نکردیم.

امیرآبادی تصریح کرد: عدد امضاء های بیانیه حمایت از سریال گاندو دقیقاً ۱۵۵ امضاء بود و هیچگونه خدشه ای وجود ندارد. در مشروح مذاکرات اسامی امضاء کنندگان چاپ خواهد شد.

در پایان مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، نامه‌ای را که از طرف امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به هیئت رئیسه داده شده بود، قرائت کرد.

وی گفت: آقای امیری اعلام کرده که در موضوعی که آقای امیرآبادی فرمودند دولت هیچ‌گونه صحبتی با نمایندگان محترم در این مورد نداشته است.

مصری خاطرنشان کرد: همچنین علی مطهری هم یادداشتی به هیئت رئیسه داده‌ و اعلام کرده که امضاهای بیانیه حمایت از «گاندو»، حد نصاب لازم را جهت قرائت در صحن علنی مجلس داشته است.

 

گاندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر