کد خبر: 805949 A

مرادی در جریان سوال از وزیر اقتصاد:

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس گفت: بانک‌ها بابت حساب‌هایی که گردش مالی ندارند نیز کارمزد دریافت می‌کنند، هر درآمدی نیاز به مجوز قانونی دارد اما قرارداد بانک‌ها و مشتریان، مجوز قانونی محسوب نمی‌شود.

به گزارش ایلنا، منصور مرادی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، ۱۱ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان سوال خود از وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: طبق قانون بانک‌ها برای ارائه خدمات خود می‌توانند از مشتریان کارمزد دریافت کنند، بانک‌ها برای ارسال پیامک به مشتریان سالانه ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کنند، برخی بانک‌ها از مشتریانی که گردش مالی ندارند نیز این مبلغ را کسر می‌کنند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی بانک‌ها بدون ارسال پیامک از مشتریان کارمزد کسر می‌کنند که خلاف قانون است، تصریح کرد: در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس مقرر شد در این زمینه نشستی با مدیران بانک‌ها و معاونین وزارت اقتصاد برگزار شود که این اتفاق صورت نگرفت.

وی ادامه داد: اطلاعات ارائه شده توسط وزیر امور اقتصاد و دارایی صحیح نیست، بانک‌ها بابت حساب‌هایی که گردش مالی ندارند نیز کارمزد دریافت می‌کنند، هر درآمدی نیاز به مجوز قانونی دارد اما قرارداد بانک‌ها ومشتریان، مجوز قانونی محسوب نمی‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه بانک‌ها از محل درآمد کارمزد می‌توانند برخی هزینه‌ها را برداشت نمایند، کسر بدون مجوز از حساب مشتریان قابل قبول نیست، خاطر نشان کرد: بانک می‌تواند از حساب‌هایی که کمتر از ۱۰ گردش در سال دارند کارمزد کسر نکند.

وزیر اقتصاد منصور مرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر