کد خبر: 805816 A

احمدی در نطق میان دستور؛

نماینده مردم زنجان در مجلس ارتباط و تشویق سرمایه‌گذاران را از اصلی‌ترین مأموریت‌های نمایندگان دانست و گفت: نباید از این ارتباطات تفاسیر منفی به عمل بیاید چرا که آنها نیازمند حمایت نمایندگان خود هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، فریدون احمدی در جلسه علنی صبح امروز(دوشنبه، ۱۱ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: متأسفانه به دلیل رفتارهای نامتعارف و غیرمنصفانه صورت گرفته و اظهارات نامربوط یکی از همکاران سابق و بازتاب گسترده آنها در رسانه های داخلی و خارجی باید مطالبی را به محضر شما نمایندگان و مردم به ویژه مردم شریف استان زنجان عرض کنم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه فقهای عظیم الشأن اسلام به استناد روایات قطعیه می فرمایند حرمت آبروی مؤمن بالاتر از حرمت کعبه است، اظهار داشت: بنابر قانون تا پیش از احراز مجرمیت افراد هیچ مقام و رسانه ای حق ندارد اتهامات ثابت نشده را مطرح و آبروی شهروندان را ضایع کند لذا آنچه به ناحق اخیرا به ما نسبت داده شده و باعث سوءتفاهم مقامات قضایی شده، استحضار دارید که نماینده به حسب مسئولیت نمایندگی مردم و تکلیف قانونی وظیفه پیگیری عرض حال مردمی را دارد.

وی افزود: در یکی از همین مراجعات مردمی از طریق یکی از همکاران، واحدی که قراردادی با شرکت سایپا داشته به مانند ده ها خریدار دیگر، تعدادی خودرو را متعاقب مقررات و مصوبات داخلی آن شرکت در شرایط بحران فروش خودرو و کمپین نخریدن آن، به صورت سبدی خریداری کرده بود، شرکت سایپا به سبب تغییر مدیران و سوءظن ایجاد شده نسبت به عملکرد مدیران سابق، از ایفای آخرین مرحله تعهدات قرارداری امتناع می کرد.

احمدی همچنین ادامه داد: با عنایت به اینکه تعهدات پایانی اندک بود، بنا به درخواست همکار خود بر اساس مسئولیتی که در کمیسیون دارم، به صورت شفاهی پیگیری این موضوع را به معاون وزیر مربوطه انتقال داده و هیچگونه تخلف یا تعدی از حدود وظایف نمایندگی خود نکردم و به شهادت همان کیفرخواست صادره، هیچگونه نفعی نیز در این پیگیری ها نبوده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان زنجام اضافه کرد: به نظر می رسد عده ای به بهانه مبارزه با فساد که خواست عموم ملت شریف ایران است با افرادی قصد تسویه حساب دارند و متأسفانه به علت لاقیدی راجع در برخی رسانه ها به خصوص در فضای مجازی، حیثیت افراد به شدت در معرض آسیب قرار گرفته و لازم به یادآوری است که یک بار در همین پرونده رفع اتهام شده بودم اما به سبب فشارهای روانی افرادی مانند یکی از همکاران سابق مجددا بدون هیچ توجیهی اتهاماتی نسبت داده شده و خوراکی برای تبلیغات رسانه های معاند فراهم شده است.

وی افزود: باز هم تأکید می کنم همانطوری که دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس نیز اشاره کرد تمام اقدامات صورت گرفت در چارچوب اختیارات قانونی بوده و رفتارهای صورت گرفته، ظلم آشکار بوده است.

احمدی درباره تهمت های دیگری که به ناحق از سوی برخی افراد مغرض و معلوم الحال مطرح شده، به این نکته بسنده می کنم که حتی در کیفرخواست صادره نیز چنین اتهاماتی نسبت داده نشده است؛ بنده با اتکا به تجربه و تخصص برای نمایندگی آمده ام و به اندازه خودم از نمایندگان متخصص هستم و اگرچه بخش عمده ای از ناکارآمدی ها محصول مدیریت کسانی است که در ۴۰ سال گذشته در مسند قدرت ها و مسئولیت ها بوده اند، اساسا مراجعان مجلس از کسانی هستند که امورات آنها در پیچ و خم بروکراسی اداری و نامه نگاری و عدم تصمیم گیری های به موقع قفل شده که خود زمینه اصلی بروز فساد است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه اساسا کسی که کار آن در چارچوب ضوابط انجام شود به مجلس مراجعه نمی کند، اظهار داشت: من هم مثل شما ابزاری برای تشخیص سوابق مراجعه کنندگان نداشته و نسبت به نیات آنها در حال و آینده علم غیب ندارم اما ناچار به پذیرش مراجعان، پاسخگویی، ارجاع و پیگیری گرفتاری های آنها هستم.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز ارتباط و تشویق سرمایه گذار و فعال اقتصادی برای اقدامات سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های اقتصادی، از اصلی ترین مأموریت های نمایندگان دانست و عنوان کرد: نباید از این ارتباطات تفاسیر منفی به عمل بیاید؛ سرمایه گذار، کارآفرین، تولیدکننده و فعال اقتصادی انتظار حمایت از جانب نمایندگان را دارد.

احمدی خطاب به نمایندگان اذعان داشت: پیگیری مراجعات مردمی از هر طیف و گروهی، بخشی از فعالیت های روزانه ما بوده و انجام مکاتبات، سفارشات، پیگیری ها و ملاقات ها اجتناب ناپذیر بوده و ابزارهایی نظیر سوال، تذکر و استیضاح، تضمین کننده این وظیفه است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به رسانه ها خاطرنشان کرد: اینجانب به عنوان نماینده ملت خود را موظف می دانم در رعایت قانون پیشتاز باشم و اگر این اظهارات نادرست و فراتر از کیفرخواست نبود سکوت می کردم؛ اکنون علیرغم همه اتفاقات و بی‌مهری های انجام شده، به سلامت و پاکدستی خود یقین دارم؛ آنهایی که به هر قیمتی حتی با ریختن آبروی مؤمنان که حرمت آن از حرمت کعبه نیز بالاتر است و نیز با افشای زندگی خصوصی مردم در رسانه ها می خواهند در معرض دید مردم باشند، شرمنده خواهند شد.

 

مجلس شورا اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر