کد خبر: 805435 A

سردار جلالی:

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: برگزاری مانورهای منظم ارزیابی وضعیت در پالایشگاه‌ها از منظر پدافند غیرعامل یک امر اساسی و ضروری است که حتما باید در برنامه‌های سالانه اداره این تاسیسات در نظر گرفته شود.

به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا جلالی در جریان بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بیان اینکه پالایشگاه‌ها از جمله زیرساخت‌های حیاتی و استراتژیک کشور محسوب می‌شوند، اظهار کرد: با توجه به حساسیت‌های بالای این تاسیسات زیربنایی و حیاتی، اهمیت توجه به الزامات و ضرورت‌های پدافند غیرعامل بیش از پیش خود را نمایان می‌کند. 

وی افزود: برگزاری مانورهای منظم ارزیابی وضعیت در پالایشگاه‌ها از منظر پدافند غیرعامل یک امر اساسی و ضروری است که حتما باید در برنامه‌های سالانه اداره این تاسیسات در نظر گرفته شود.

جلالی با بیان اینکه با توجه به جایگاه ویژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در صنعت نفت کشور این الزامات باید با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: برگزاری مانورهای منظم ارزیابی وضعیت در پالایشگاه‌ها از منظر پدافند غیرعامل یک امر اساسی و ضروری است که حتما باید در برنامه‌های سالانه اداره این تاسیسات در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس از نظر معماری توانسته است بسیاری از رویکردهایی که از منظر پدافند غیرعامل حائز اهمیت است را برآورده کند، اظهار کرد: با این وجود تا دستیابی به سطح مطلوب فاصله وجود دارد. پالایشگاه یک مجموعه فرآیندی صنعتی است که غالب فرآیندهایش همراه با خطر هستند. طبیعتا رعایت ضوابط HSE و همچنین ملاحظات پدافند غیرعامل در چنین مجموعه‌ای یک موضوع اجرایی و الزامی است.

وی ادامه داد: نکته دوم که بسیار اهمیت دارد آمادگی کارکنان در پاسخگویی به حوادث و حفظ کارکرد پالایشگاه است که این کار با آموزش، تمرین و تکرار در قالب رزمایش محقق می‌شود از همین رو در برنامه‌ای پیشنهاد برگزاری یک رزمایش سایبری را به مدیران مجموعه ارائه کردیم.

جلالی در پایان گفت: امیدوارم با فراهم کردن زمینه‌های مشترک همکاری بین صنعت نفت و سازمان پدافندغیرعامل کشور، شرایط برای ارتقای تاب‌آوری این زیرساخت‌های حیاتی کشور به بهترین نحوه فراهم شود.

 

سردار جلالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر