کد خبر: 805237 A

سردار جلالی مطرح کرد؛

رئیس سازمان پدافند عامل کشور گفت: پیشنهاد برگزاری رزمایش سایبری را به مدیران پالایشگاه خلیج فارس ارائه کرده‌ایم.

به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا جلالی که به هرمزگان سفر کرده است امروز در بازدیدی از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس از مرکز فرماندهی این پالایشگاه دیدن کرد.

وی در این بازدید با بیان اینکه پالایشگاه‌ها از جمله زیرساخت‌های حیاتی و استراتژیک کشور محسوب می‌شوند، اظهار داشت: با توجه به حساسیت‌های بالای این تاسیسات زیربنایی و حیاتی، اهمیت توجه به الزامات و ضرورت‌های پدافند غیرعامل بیش از بیش خود را نمایان می‌کند. 

رئیس سازمان پدافند عامل کشور با بیان اینکه با توجه به جایگاه ویژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در صنعت نفت کشور این الزامات باید با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: برگزاری مانورهای منظم ارزیابی وضعیت در پالایشگاه‌ها از منظر پدافند غیرعامل یک امر اساسی و ضروری است که حتما باید در برنامه‌های سالانه اداره این تاسیسات در نظر گرفته شود.

سردار جلالی با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس از نظر معماری توانسته است بسیاری از رویکردهایی که از منظر پدافند غیرعامل حائز اهمیت است را برآورده کند، خاطرنشان کرد: با این وجود تا دستیابی به سطح مطلوب فاصله وجود دارد.

وی گفت: پالایشگاه یک مجموعه فرآیندی صنعتی است که غالبا این فرآیندها همراه با خطر هستند. طبیعتا رعایت ضوابط HSE و همچنین ملاحظات پدافند غیرعامل در چنین مجموعه‌ای یک موضوع اجرایی و الزامی است.

رئیس سازمان پدافند عامل کشور ادامه داد: نکته دوم که بسیار اهمیت دارد آمادگی کارکنان در پاسخگویی به حوادث و حفظ کارکرد پالایشگاه است که این کار با آموزش، تمرین و تکرار در قالب رزمایش محقق می‌شود از همین رو در برنامه‌ای پیشنهاد برگزاری یک رزمایش سایبری را به مدیران مجموعه ارائه کردیم.

سردار جلالی ابراز امیدواری کرد تا با فراهم کردن زمینه‌های مشترک همکاری بین صنعت نفت و سازمان پدافندغیرعامل کشور، شرایط برای ارتقای تاب آوری این زیرساخت های حیاتی کشور به بهترین نحوه فراهم شود.

 

غلامرضا جلالی سازمان پدافند عامل کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر