کد خبر: 804885 A

رئیس دفتر نظامی رهبر انقلاب:

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا گفت: یکی از کارهایی که باید انجام دهیم این است که مشی مقام معظم رهبری را ببنیم، راجع به بیانات ایشان فکر و مطالعه کنیم که بتوانیم بهره کافی را در الگو قرار دادن ایشان ببریم.

به گزارش ایلنا، سرتیپ محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در همایش ملی فرماندهی و مدیریت از منظر امام علی (ع) که در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد گفت: در خصوص سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) باید این نکته را دانست که نگاه ایشان به مسائل، عالمانه و از روی اشراف، شناخت، معرفت و عمیق است، ما مخاطبین با توجه به معرفت خودمان تعابیر را برداشت می‌کنیم، در طول دوران ثابت شده که ما هنوز نتوانسته ایم به عمق نگاه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) برسیم.

وی افزود: فرماندهی معظم کل قوا (حفظه‌الله‌تعالی) در خصوص فرماندهی می‌فرمایند؛ فرماندهی فقط یعنی امر و نهی کردن اما رهبری یعنی هدایت عملی، در فرماندهی عنصری از رهبری وجود دارد، همچنین رهبری با راهنمایی فرق دارد، راهنمایی این است که شما به کسی می‌گویید اگر تشنه هستی و آب می‌خواهی به فلان منطقه برو تا به چشمه آب برسی، اما رهبری این است که می‌گوید اگر آب می‌خواهی بیا باهم برویم تا چشمه آب را به تو نشان بدهم، بنابراین در فرماندهی درست عنصری از رهبری وجود دارد، صرفا نمی‌شود بر جسم‌ها فرمان راند، اگر خواستید بر دل‌ها فرمان برانید باید عنصر رهبری را زیر مجموعه‌ی خودتان قرار دهید.

شیرازی اظهار کرد: فرمانده کل قوا خطاب به ارتشیان می‌فرماید؛ ارتش از اول انقلاب تا به حال روز به روز پیشرفت کرده است، مفاهیم مذهبی و اسلامی در آن زیادتر شده است، مجموعه ارتش مجموعه بسیار خوب و متدین است.

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: یکی از کارهایی که باید انجام دهیم این است که مشی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) را ببنیم، راجع به بیانات ایشان فکر و مطالعه کنیم که بتوانیم بهره کافی را در الگو قرار دادن ایشان ببریم.

وی گفت: یکی از ویژگی‌های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) اخلاص است، این یکی از شاخصه‌های مهم حضرت آقا است، همچنین ایشان می‌فرمایند؛ رمز توفیق در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اخلاص است.

فرمانده کل قوا رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا سرتیپ محمد شیرازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر