کد خبر: 804742 A

در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شد؛

ستادکل نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، آورده است: پدافند هوایی مقتدر، امنیت پایدار را برای مرزهای هوایی کشور رقم زده است.

به گزارش ایلنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با تسلیت فرارسیدن محرم الحرام ماه پیروزی خون بر شمشیر و ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران وفادارش و گرامیداشت دهم شهریور روز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتقاء امنیت پایدار مرزهای هوایی کشورمان را حاصل نقش راهبردی پدافند هوایی کشور دانست.

این بیانیه به جایگاه و اهمیت پدافند هوایی در ایجاد آسمان امن و حفظ و تقویت بازدارندگی و توانمندی دفاعی کشور پرداخته و آورده است: پدافند هوایی نقش راهبردی و تأثیر بسیار بالا در اجرای موفق مأموریت های نیروهای مسلح داشته و به لحاظ ضرورت هوشمندی وهوشیاری در برابر هر گونه تجاوز و تحرکات هوایی دشمنان با بکارگیری سامانه های پیشرفته و تجهیزات و تاکتیک های نوین توانسته است در مدت زمان کوتاهی به پیشرفت ها و دستاوردهای خیره کننده نائل آید.

همچنین در این بیانیه آمده است: به همت و تلاش متخصصان و کارشناسان جوان در صنایع داخلی سامانه های پدافندی پیشرفته بومی و قابل رقابت با کشورهای مدعی قدرت نظامی در ساختار دفاعی کشور به کار گرفته شده است که در طراز استانداردهای جهانی و حتی در برخی از ویژگی ها فراتر از تجهیزات پدافندی قدرت های نظامی دنیا قلمداد می شوند.

ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از این بیانیه انجام مأموریت های حساس و غرورآفرین،  رصد و رهگیری لحظه به لحظه هرگونه تحرکات هوایی غیرمجاز در آسمان کشور و اخطارهای به موقع و تأثیرگذار به بیگانگان، حاصل هماهنگی، تعامل و هم افزایی کامل بین نیروهای مسلح از جمله پدافند هوایی یکپارچه و نفوذ ناپذیر کشور بوده که در تقویت بازدارندگی و ارتقاء قدرت دفاعی کشور نقش و تأثیر بسزایی ایفا کرده است.

روند رو به رشد دستیابی به فناوری های خیره کننده بومی در سامانه های پدافندی متناسب با جغرافیای کشور و ماهیت تهدیدهای دشمن و طراحی و اجرای طرح های جامع پدافند هوایی و دستیابی به توان دفاعی یکپارچه در این عرصه و برگزاری رزمایش های پدافندی در اقصی نقاط کشور بسترهای نوینی را برای تحقق فرامین و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای فراهم کرده است.

ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با تبریک این روز به آحاد مردم و دلاور مردان نیروهای مسلح، به ویژه فرماندهان و کارکنان غیور پدافند هوایی اظهار امیدواری کرده است در سایه منویات رهبر فرزانه انقلاب، جان برکفان این عرصه با احاطه بر معابر نفوذی،  تاکتیک ها و روش های نفوذ دشمن، تهدیدهای آنان در فضای کشور را با چالش و موانع جدی و غیرقابل پیش بینی مواجه سازند.

 

ستاد کل نیروهای مسلح قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) پدافند هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر