کد خبر: 803759 A

سرلشکر باقری:‌

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد گلوبال هاوک تا پای تصمیم گیری علیه ما آمده است و به بهانه اینکه تعدادی کشته می‌شوند از تصمیم خود منصرف شده به دلیل قدرت بازدارندگی ما است.

به گزارش ایلنا،سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم تجلیل از دانش‌پژوهان برتر نیروهای مسلح طی سخنانی اظهار داشت: ما مفتخریم به این اینکه متدین به دینی هستیم که ارزش بالایی برای دانش قائل است؛ در طول تاریخ دوران اسلامی قله‌های علم و دانش در جامعه بشری در اختیار مسلمانان بوده است؛ ما همچنین مفتخر به زندگی در کشوری هستیم که در زمان‌های طولانی در قله دانش بشری بوده است و امروز هم این توانمندی را دارد که به آن جایگاه برگردد. 

وی افزود: استعمار جهانی همزمان با رشد و پیشرفت در حوزه علمی، سایر کشورها را در این زمینه عقب نگه داشت و در اثر حضور حکومت‌های ظالم و نالایقی که در کشور ما بودند، به وارد کننده علم تبدیل شدیم؛ تا زمان انقلاب این خودباوری که یک انسان ایرانی و مسلمان می‌تواند پیشرفت علمی کند وجود نداشت اما وقوع انقلاب این باور را به ما داد که  برای پیشرفت علمی هیچ کمبودی نداریم و می‌توانیم به سرعت به قله‌ها دست یابیم . 

سرلشکر باقری ادامه داد:  افتخار می‌کنیم که برغم مشکلات که ریشه در دشمنی‌های خارجی و برخی سومدیریت ها دارد همچنان روی پای خود ایستاده‌ایم و می‌توانیم با مدیریت جهادی و انقلابی این مشکلات را هم حل کنیم.

وی تاکید کرد: جوانان این مرز و بوم با فکر و اندیشه و خلاقیت راه حل پیدا کردند و با ایثار عمل و جوانی‌شان مشکلات را حل کردند. در دفاع مقدس هم در حوزه دفاع و امنیت مشکلات زیادی داشتیم که همان نسل جنگ و جوانان آن‌ها را حل کردند. 

سرلشکر باقری عنوان کرد: اگر رژیم‌های سفاکی مانند آل سعود به مردم دست خالی یمن حمله بکنند و این سرباز و‌ بسیجی پا برهنه یمنی روز اول، امروز بتواند موشک و پهپاد و پدافند هوایی بسازد و بتواند پهپاد راهبردی بزند، جنگنده اف 16 و تورنادو بزند و با پهپاد خود در 1300 کیلومتر آنطرف تر مواضع دشمن را هدف قرار دهد دستاورد کوچکی نیست. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد گلوبال هاوک تا پای تصمیم گیری علیه ما آمده است و به بهانه اینکه تعدادی کشته می‌شوند از تصمیم خود منصرف شده به دلیل قدرت بازدارندگی ما است. اینها حاصل فکر ایرانی و تدابیر فرمانده کل قوا است. ملت ما علی رغم همه مشکلات در حوزه دفاع و امنیت سربلند است و این ازبرکت انقلاب اسلامی است. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در راه ارتقای توان پژوهشی هیچ محدودیتی نداریم. در موضوع پژوهش‌های غیر صنعتی هم همینطور است. تمام تلاش ما این است که برنامه‌های پژوهشی مورد تامین اعتباری قرار بگیرد البته مدیران پژوهشی هم باید پیگیری کنند. 

وی اظهارداشت: نیروهای مسلح ما با همه توانمندی ها با مجهولات فراوانی هم مواجه هستند. ما انقلاب کردیم  و در کنار آن فرصت‌های بی نظیری هم داریم. باید مسائل و مشکلات را به مجموعه های پژوهشی بیاوریم و از آنها بخواهیم به ما راه حل ارائه کنند و البته بستر لازم را هم فراهم کنیم.

سرلشکر باقری با بیان اینکه باید حرکت جهادی در امور پژوهشی مد نظر قرار گیرد گفت: شما پژوهشگران باید مانند رزمندگانی باشید که در خلیج فارس برای دفاع از مرزهای آبی و توقیف شناور متخلف انگلیسی با ناو انگلیسی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

سرلشکر باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر