کد خبر: 803677 A

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

سخنگوی دولت امروز در حاشیه جلسه هیات دولت از انتخاب استانداران قزوین و گیلان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی ربیعی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با دو وزیر معرفی شده به مجلس گفت: من فکر می‌کنم در رابطه با دو وزیر معرفی شده می‌توانید از هر دو بزرگوار سوال کنید.

سخنگوی دولت با اشاره به مصوبات امروز جلسه هیات دولت گفت: امروز هدایت‌الله جمالی‌پور و ارسلان زارع به ترتیب برای استان‌های قزوین و گیلان به عنوان استاندار انتخاب شدند و هردو سابقه وزارت کشور دارند. آقای جمالی‌پور به مدت طولانی فرماندار شهرری بوده و آقای زارع هم معاون امنیتی و سیاسی همان استان گیلان بودند.

ربیعی ادامه داد: امروز در جلسه هیات دولت گزارشی از تولید ملی در جلسه مطرح شد و خوشبختانه بر اساس این گزارش صادرات ما از نظر وزنی ۲۹ درصد نسبت به قبل افزایش داشته است و تراز تجاری ما کماکان مثبت است، این علامت بسیار خوبی است و امیدواریم ارزش ریالی و وزنی صادرات ما کماکان رو به افزایش باشد و این نشان می‌دهد که این دوران مقاومت هم واردات کم شده و هم تولید بیشتر شده و هم اینکه صادرات رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه لازم می‌دانم یک شایعه را هم تکذیب کنم، گفت: شایعه شده بود که رئیس سازمان هلال‌احمر استعفا کرده که من امروز سوال کردم و مشخص شد که هیچ استعفایی از جانب ایشان به دولت ارسال نشده است.

سخنگوی دولت گفت: تا امروز دو مصوبه خوب داشتیم یکی برای جانبازان غیر حالت اشتغال که فاقد درآمد هستند، این‌ها حداقل دستمزد کارمندی را تا زمانی که کاری پیدا کنند، پیدا خواهند کرد، این مصوبه‌ای بود که مربوط به آیین‌نامه اجرایی بند ۷ تبصره ۱۷ بودجه بود. امروز همچنین هزینه‌ها برای کمک به معلولا افزایش پیدا کرده بود و امروز دولت تصویب کرد که معلولان درجه یک ۶۲۷ هزار تومان و درجه دو ۵۶۰ هزار تومان در مراکز روزانه و در مراکز شبانه‌روزی ۹۲۴ هزار تومان برای درجه یک و درجه دو ۸۴۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. این مصوبه کمک می‌کند که مراکز بتوانند معلولان بیشتری را جذب کنند.

وی ادامه داد: همچنین برای بیماری‌های مزمن و شدید هم دولت تصویب کرد که آن‌ها هم دریافتی داشته باشند و حق پرستاری بگیرند که حق پرستاری یک میلیون و ۵۵۴ هزار تومان افزایش پیدا کرد و معلولان و سالمندان معلول و بیماری‌های مزمن برای نگهداری‌شان به مبلغ یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان در مراکز شبانه‌روزی درجه یک برایشان پیش‌بینی شد. این مصوبه در راستای این است که معلول بتواند در مراکز بیشتر جذب شود و به سمت منزل رفتن معلول و نگهداری در منزل هم در روح این مصوبه بود.

ادامه دارد...

ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر