کد خبر: 803231 A

جمالی نوبندگانی در نطق میان دستور:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن حمایت همه جانبه از دستگاه دیپلماسی، تاکید کرد: ما فقط از توافقی حمایت می‌کنیم که متضمن عزت و منافع ملی کشورمان باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدجواد جمالی نوبندگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۵ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: هفته دولت را به همه کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی، کارمندان و بازنشستگان تبریک عرض نموده و یاد شهیدان رجائی و باهنر را گرامی می‌داریم. امیدوارم بار دیگر میهنمان شاهد فرزندانی این چنین شایسته، وارسته و خالصا لوجه الله باشد، سرمشق قرار گرفتن مشی ایشان می‌تواند برای همه مسئولین نظام مفید و کارگشا باشد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هم چنین اول شهریورماه که روز پزشک نام گرفته را به همه پزشکان و همکاران خودم در اقصی نقاط کشور تبریک عرض نموده و بدانید علیرغم برخی بی مهری‌ها که در حق شمایی که در دوران دفاع مقدس، سیل و زلزله و حوادث غیرمترقبه بی مزد و منت در خدمت مردم بود و هستید، هم چنان به عنوان سرمایه های علمی و اجتماعی این سرزمین مطرح و مورد احترام و وثوق مردم قدرشناسید.

وی با یادآوری نزدیکی هفته دفاع مقدس، ادامه داد: یاد و خاطره رزمندگان، ایثارگران و بخصوص شهدای گرانقدر را گرامی داشته و امیدواریم همواره مشی و منش و فداکاری های این جوانان رشید و برومند کشور سرلوحه و الگوی همه ما باشد و بدانیم که امنیت و حضور ما در هر مسئولیتی مرهون خون این شهداست پس مواظب باشیم. البته متاسفانه امروزه قاطبه ایثارگران، جانبازان و خانواده معزز ایثارگران از برخی مشکلات و کمبودها بخصوص در زمینه بهداشت و درمان گله مند هستند.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه ماه محرم در پیش است و امیدوارم مانند همیشه مردم و هیات مذهبی در زنده نگه داشتن اهداف امام حسین (ع) و یارانش اهتمام ورزند، درخواست کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند انشاءالله این مراسم به دور از بدعت‌ها و اقدام خلاف شئون که باعث سوءاستفاده دشمنان اسلام می‌شود، صورت گیرد. امام راحل فرمودند محرم و صفر اسلام را نگه داشته است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در چند روز گذشته شاهد گردهمایی گروه هفت در فرانسه بودیم که در این گردهمایی مواضعی از سوی سران کشورهای فرانسه، انگلیس و آمریکا اتخاذ شد. در حالی که جمهوری اسلامی ایران صادقانه و متعهدانه در موضوع توافق هسته‌ای ورود کرد که این خود مورد تایید دستگاه‌های نظارتی و مقامات دیپلماتیک کشورهای اروپایی، آمریکا، چین و روسیه بود. این اظهار نظرها در خصوص عدم دستیابی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته‌ای فرار رو به جلو و برای پوشش دادن به نقض عهدهایش است.

وی ضمن حمایت همه جانبه از دستگاه دیپلماسی کشور، گفت: ضمن حمایت همه جانبه از دستگاه دیپلماسی اعلام می‌داریم که ما فقط از توافقی  حمایت می‌کنیم که متضمن عزت و منافع ملی کشورمان باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از اقدامات قوه قضائیه در رسیدگی سریع و قاطع به پرونده مفسدان اقتصادی تشکر کرد و گفت: لازم است از برخوردهای قاطع و سریع و بدون خط قرمز قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی در کشور حمایت کرد و امیدوارم در کنار این برخوردها حتما با کسانی هم که در نقش ناظر، بازرس و از این قبیل مسئولیت ها بوده‌اند و به دلیل کوتاهی یا احیانا همکاری ایشان فسادی صورت گرفته، برخوردی به مراتب شدیدتر صورت گیرد.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: از سازمان برنامه و بودجه در جهت پرداخت معوقات فرهنگیان عزیز که از ارکان مهم جامعه می باشند، تشکر می‌کنم، امیدوارم این سازمان در جهت اجرای کامل این پرداخت‌ها نظارت کاملی داشته باشد تا انشاءالله خللی در ادامه کار صورت نگیرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در رابطه با ساخت و افتتاح اورژانسی بیمارستانی ۸۰ تخته بیمارستان ولی‌عصر شهرستان فسا از وزارت بهداشت تشکر کرده و امیدوارم جناب دکتر نمکی دستورات لازم برای تسریع در ساخت بیمارستان آموزشی درمانی امام حسین (ع) صادر فرمایند و در این رابطه نیز از مساعدت سازمان برنامه و بودجه برای تامین کادر پرستاری و پیراپزشکی بهره مند شویم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از وزارت راه و شهرسازی نیز می‌خواهم بحث تامین قیر برای پروژه هایی که آمده آسفالت است را بدون هیچ تبعیضی حل و فصل نماید.

 

پزشک دولت رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی رئیس کمیسیون امنیت ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر