کد خبر: 803127 A

وزیر اطلاعات در جمع خبرنگاران:

وزیر اطلاعات گفت: شناخت و شناسایی جریان نفوذ و عناصرنفوذی کار هر دستگاهی نیست. وزارت اطلاعات با عمر سی‌واندی سال کار اطلاعاتی الان به این نبوغ اطلاعاتی رسیده که می‌تواند جریان نفوذ را شناسایی کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای شهریورماه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات وزیر اطلاعات در مورد ارائه گزارشات نفوذ به مقام‌های عالی که با تعجب آن‌ها همراه می‌شده، گفت:  آن موضوع مربوط به جاسوسی بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اخیرا نمایندگان مجلس مطرح کرده‌اند که در وزارت نفت در مساله نفت‌کش با گروهی از نفوذی‌ها روبرو بودیم با این وصف که آن‌ها خبرهایی را درز دادند که منجر به توقیف کشتی ما شد، حال آیا وزارت اطلاعات در این خصوص کاری کرده است؟؛ گفت: اینکه ادعا شود در فلان دستگاه نفوذ شده است، صرفا یک ادعا است.

وزیر اطلاعات گفت:‌ شناخت و شناسایی جریان نفوذ و عناصرنفوذی کار هر دستگاهی نیست. وزارت اطلاعات با عمر سی‌واندی سال کار اطلاعاتی الان به این نبوغ اطلاعاتی رسیده که می‌تواند جریان نفوذ را شناسایی کند. البته با سختی و پیچیدگی بسیار زیاد، و به دلیل اینکه جریان نفوذ و افراد نفوذ کرده را می‌تواند شناسایی کند درنتیجه افرادی که در پروژه نفوذ عمل می‌کنند و می‌خواهند نفوذ کنند داغ‌ترین شعارهای حاکمیتی را سر می‌دهند و خیلی سریع دیگران را به ضدیت با نظام و حاکمیت (متهم) می‌کنند و به عناوین مختلف به دستگاه اطلاعاتی هم حمله می‌کنند.

علوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر