کد خبر: 802630 A

خادم در نطق میان دستور:

نماینده مردم سپیدان در مجلس با بیان اینکه وجود فساد، بی‌عدالتی و تبعیض تحمل دشواری‌ها را برای اقشار آسیب‌پذیر سخت تر می‌کند، گفت: مهمترین مطالبه مردم اجرای عدالت و مبارزه با فساد است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدعلاءالدین خادم در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۴شهریور ماه) در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته دولت، گفت: سلام و درود به حضور مردم شهید پرور سپیدان و همه آحاد مردم شریف خصوصاً خانواده معظم شهدا که به شایستگی در همه عرصه‌های انقلاب و نظام یاریگر و پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و خواهند بود.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی، افزود: مقاومت دلیرانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی مردم در برابر زیادی خواهی‌ها و تجاوزات استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل باعث غرور و عزت و مباهات است. امروزه توانمندی‌های نظامی کشور و تدابیر حافظان امنیت این سرزمین به حدی است که آمریکا را به  خاک ذلت کشانده و بی‌تردید تا زمانی که این مقاوت و پایداری را از موضعی محکم ادامه دهیم تهدیدهای خارجی اعم از نظامی و اقتصادی و تحریم‌های ظامانه ثمری برای دشمنان نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مهمترین مطالبات مردم همچنان اجرای عدالت و مبارزه با فساد است. چرا که تحمل دشواری‌ها را برای اقشار آسیب‌پذیر سخت تر و درد ناک تر خواهد ساخت. از طرفی انباشت مطالبات در صورتی که اراده‌ی جدی برای پاسخگویی به آن در حاکمیت دیده نشود به خشم و نارضایتی عمومی دامن میزند و این نارضایتی از سویی باعث افزایش طمع دشمنان و از طرفی وسوسه مال و مقام حتی در علوی‌ترین حکومت تاریخ یعنی حکومت امیرالمومنین علی‌(ع) کسانی را دچار لغزش نمود و این مطالبه در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری مد نظر می‌باشد، جا دارد با عنایت به خون‌های ریخته شده در پای نظام چه در دوران انقلاب و چه پس از آن به ویژه در دوران دفاع مقدس و مدافعین حرم از هر گونه مسامحه و کم‌کاری در رفع تبعیض و فساد جلوگیری و اقدامت مجدانه‌ای برای اصلاح امور صورت بگیرد. اکنون نیز از اقدامات مدبرانه و همراه با قاطعیت قوه قضاییه به خصوص ریاست آن، کاری که در راستای اجرای عدالت است صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات معلمان، ادامه داد: اساساً تعیم و تربیت زیر بنایی‌‌ترین و اصولی‌ترین شاخص توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای است که همگان به این مهم معتقد هستند، منتهای وظیفه می‌دانم نکاتی را یادآور شوم، توجه به پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان و اجرای رتبه بندی در اسرع وقت انجام شد تا گوشه ای از انتظارات و حقوق مسلم آنان محقق گردد زیرا عامل بی انگیزگی در میان مجریان و دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت آثار مخربی در جامعه ایجاد می‌کند به طوری که به این اصل باید اعتراف کنیم که هر کدام از ما و مسئولان حاضر نیستیم سرنوشت فرزندان خودمان را به دست افراد بی‌انگیزه بدهیم و فرزندان مردم را هم باید مثل فرزندان خودمان در تراز واقع بینی قرار دهیم.

وی افزود: توجه و پیگیری رشته‌های مهارتی و فنی حرفه‌ای و ایجاد توازن در رشته‌های تحصیلی بخصوص رشته‌های فنی و حرفه‌ای و تامین تجهیزات مناسب در راستای تحقق دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت کاربردی و حل مشکل اشتغال در جامعه است. در بخش تولید خصوصا در تولیدات کشاورزی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده و هست نگاه واقع بینانه ای در جامعه بخصوص نزد مسئولان تصمیمی‌گیر وجود ندارد و بیشتر نگاه‌ها به سمت مصرف کننده و مصرف گرایی است در صورتی که اساس توسعه کشور باید توجه ویژه به زیر ساخت‌ها و حل مشکل تولید و تولید کننده باشد، برای نمونه در ایام نوروز  برای مدتی قیمت پیاز مقداری بالا رفت که تمام رسانه‌ها و تذکرها بر محور قیمت این کالا بود اما در حال حاضر که قیمت آن به گونه‌ای است که تولید کننده بیشترین آسیب و ضرر را از تولید خود می‌بیند و هیچ گونه حمایتی در جلوگیری از ضرر وزیان تولید کننده دیده نمی‌شود، در سایر تولیدات نیز مشابه آن را می‌بینیم و بی تردید این گونه جهت گیری‌ها به معنی آسیب زدن به تولید در جامعه است و این امر مستلزم داشتن برنامه جامعه و درست و هدف گذاری صحیحی برای حل این گونه مشکلات در عرصه تولید به صورت عملی است.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: جنابعالی قول مساعد برای احیا یا بازندگی و ساماندهی امور راه روستایی که بدون متولی و ساختار معنی‌داری است را به مجلس دادید و تاکنون هم اقداماتی در زمینه تغییرات ساختار از یک حوزه به حوزه دیگر ابلاغ گردیده اما روند کار و دستور عمل های صادرشده به گونه‌ای است که حداقل پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آینده هیچ اقدام موثری در حوزه راه روستایی صورت نمی‌گیرد و حتی بخش عظیمی از کارها و پروژه ها در حالتی از ابهام و رکود قرار گرفته، لذا از شما تقاضا دارم در خصوص رسیدگی به حل مشکل این حوزه اقدام کنید.

اشتغال خانواده کشاورزی نظام مقدس جمهوری اسلامی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر