کد خبر: 801358 A

معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه ساماندهی وضعیت آبیاری کشاورزی جنوب شهر تهران را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط‌ زیست با ساماندهی وضعیت آبیاری کشاورزی جنوب شهر تهران موافقت کرد.

براساس این تصمیم، کارگروهی با مسئولیت وزارت کشور و عضویت وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و نیرو و سازمان‌های حفاظت محیط‌ زیست، برنامه و بودجه کشور و ملی استاندارد ایران با هدف پایش مستمر و جلوگیری دایمی از هرگونه کشت و عرضه محصولات کشاورزی با استفاده از آب‌های آلوده و معدوم نمودن آنها تشکیل می شود.

پرداخت هزینه نکاشت به کشاورزان دارای حقابه معتبر متناسب با حقابه مذکور و یا جایگزینی موقت کشت‌های قانونی موجود با زراعت چوب یا پنبه (محصولات غیرخوراکی) با حمایت مالی لازم و تغییر در روش‌های آبیاری تا زمان اتمام پروژه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب شهر تهران از وظایف این کارگروه است.

براساس این مصوبه، شورای تأمین استان تهران موظف است به صورت ویژه با متخلفان فاقد حقابه و مستنکف و همچنین با آن دسته از متخلفان که نسبت به رهاسازی فاضلاب خود در مسیل‌های منتهی به جنوب شهر تهران اقدام می‌کنند، برخورد قانونی نماید.

گفتنی است، سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به بررسی و افزایش میزان مشارکت بخش دولتی در طرح ساماندهی آب‌های سطحی آلوده جنوب شهر تهران از ۳۰ به ۵۰ درصد اقدام نماید.

معاون اول رئیس‌جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر