کد خبر: 800221 A

امیر دریادار سیاری:

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: دفاع مقدس بازدارندگی بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد و نشان داد که ملت بزرگ ایران در همه حال پشت سر رهبرشان هستند.

به گزارش ایلنا، مراسم تجلیل از آزادگان و جانبازان ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان هشت سال دفاع مقدس به میهن اسلامی، با حضور امیردریادار سیاری، برگزار شد.

 سیاری، رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم ضمن تبریک عید غدیر و گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس، گفت: وقتی شما عزیزان را می بینم اوضاع و احوال جنگ و دفاع مقدس برایم تداعی می شود.

وی افزود: همه آزادگان، جانبازان و شهدا با جانفشانی و از خودگذشتگی در برابر دشمنان ایستادگی و مقاومت کردند و توانستند کمر صدام و صدامیان را بشکنند و نگذاشتند به تمامیت ارضی، استقلال و شرف ملت عزیز ایران اسلامی آسیبی وارد شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه ما هیچگاه به دنبال جنگ نبوده و نخواهیم بود، تصریح کرد: دفاع مقدس بازدارندگی بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد و نشان داد که ملت بزرگ ایران در همه حال پشت سر رهبرشان هستند.

رییس ستاد ارتش  با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی در حوزه تجهیزات و توانمندی‌های دفاعی به خودکفایی رسیده ایم، تاکید کرد: ما باید با بالابردن توان بازدارندگی بیش از پیش خود، مانع طمع ورزی دشمنان این نظام و انقلاب به خاک کشورمان شویم.

امیر دریادار سیاری تصریح کرد: همه جانبازان، آزادگان و شهدای گرانقدر در آن بحبوحه که دشمن به قصد شکست انقلاب، استقلال، شرف و ناموس این کشور با ما وارد جنگ شد، وارد عرصه دفاع مقدس و جنگ شدند و افتخار ما این است که توانستیم هشت سال در برابر دشمن ایستادگی کنیم و آنها را شکست دهیم و نتایج ارزشمندی را به دست آوریم.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش در این مراسم، گفت: آزادگان از افتخارات ارتش و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی ضمن تبریک عید سعید غدیر، گفت: تعبیر قرآن کریم این است که انبیاء الهی آمدند تا انسان ها را از اسارت نجات دهند. در واقع بخشی از اسارت، روحی است و بخش دیگر آن جسمی. چه انسان هایی که به ظاهر از نظر جسمی اسیرند، اما روحشان آزاد است.

حجت الاسلام صنعت پور با تاکید بر اهمیت واقعه غدیر خم، گفت: غدیر آمده که دست ما را در دست امام و علمای ربانی و بزرگ بگذارد و این کار غدیر است، زیرا اگر غدیر نبود دست ما باید در دست شاهان و بن سلمان ها و رضاخان ها بود.

وی با اشاره به شخصیت امام خمینی(ره)، افزود: امام (ره) نمونه یک انسان بزرگ و وارسته بودند که به تکلیف خود عمل کردند، از زندگی و فرزندان خود گذشتند، تبعید شدند اما دست از مبارزه بر نداشتند.

 

دریادار سیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر