کد خبر: 799862 A

هاآرتص:

هاآرتص در گزارشی به بررسی سیاست خارجه ترامپ و تحریم‌های این کشور علیه ایران پرداخته است.

به گزارش ایلنا به نقل از هاآرتص، دولت ترامپ به طرز تهاجمی تحریم‌های اقتصادی را به عنوان ابزار اصلی سیاست خارجی خود به کار می‌برد؛ اتفاقی که تاکنون نادر بوده است. 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده از زمانی که به عنوان رییس‌جمهور انتخاب شده است، از مجموعه‌ای از تحریم‌های جدید و موجود علیه ایران، کره شمالی و دیگران استفاده کرده است. 

ترامپ از کره شمالی گرفته تا ایران،‌ از تحریم‌های خود استفاده می‌کند اما کارشناسان هشدار می‌دهند که این رویه در نهایت نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت.

 کارشناسان و کشورهای اروپایی این هشدار را مطرح می‌کنند که ترامپ بیش از حد بر استفاده از زور متکی بوده و به همین خاطر دیگر بازیگران به اندازه کافی تلاشی برای همکاری با او انجام نمی‌دهند. نمونه آخر توقیف نفتکش در جبل‌الطارق بوده که در نهایت تلاش‌های آمریکا برای تداوم توقیف این نفتکش با موفقیت همراه نشد. 

دولت ترامپ رویکرد استفاده از تحریم‌های اقتصادی به عنوان ابزار اصلی سیاست خارجی خود را پیگیری می‌کند و مقام‌های کاخ سفید مدعی‌اند که در حال رسیدن به نتیجه مورد نظر خود هستند اما تاکنون نتایج مشخصی از این موضوع دیده نشده است. 

«گری کلاید هافبوئر» یک مقام سابق آمریکایی در مورد تحریم‌های آمریکا گفت: من نتیجه‌ای برای تحریم‌ها نمی‌بینم فقط این موضوع مشخص است که تحریم‌ها باعث انزوای آمریکا شده و آمریکا موقعیت رهبری خود را از دست داده است.

«لیز روزنبرگ»، عضو ارشد و مدیر اقتصاد انرژی و برنامه امنیتی در مرکز امنیت نوین آمریکا هم در مورد تحریم‌های آمریکا گفت: این تحریم‌ها باعث شده که اروپا از این سیاست آمریکا حمایت نکند.

ایران آمریکا تحریم برجام ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر