کد خبر: 799073 A

سالک در نطق میان دستور:

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: وحدت امت و ملت حول ولایت فقیه باید ادامه پیدا کند. رمز پیروزی در این حرکت بزرگ ولایت و اطلاعت است که در راستای وحدت و رهبری حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) است.

به گزارش ایلنا، احمد سالک در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته ولایت به ویژه خجسته میلاد با سعادت حضرت امام هادی(ع)، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین اعیاد هفته ولایت، عید سعید غدیر که عیدی بزرگ برای جهان بشریت به ویژه  مسلمین است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: وحدت امت و ملت حول ولایت فقیه باید ادامه پیدا کند. رمز پیروزی در این حرکت بزرگ ولایت و اطلاعت است که در راستای وحدت و رهبری حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) است.

وی افزود: پیشوایان و امامان باید ایمان، یقین و تقوای لازم را در این جهت را برخوردار باشند و پس از آن نیز صبر، استقامت و شکیبایی در تحقق آرمان‌های الهی باید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به سیره امام هادی (ع)، گفت: اولین نقطه نظر امام هادی (ع) تبیین و تثبیت امامت در جامعه از طرق مختلف از جمله زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیریه بود.

سالک  دومین نقطه نظر ایشان را نامشروع دانستن حکومت ظالمانه عباسی دانست و گفت: این روند به ما می‌آموزد که باید ظالمان جهان را نامشروع و غاصب حقوق بشر بدانیم.

وی افزود: سومین نقطه نظر، رهبری پایگاه‌های مردمی با ساختارسازی و ساماندهی نیروها و مبارزه با انحرافات یعنی نفی هر گروهی که با امامت و رهبری مشکل دارند، است.

سالک گفت: همچنین زمینه سازی برای ورود به غیبت امام زمان(عج) و بارور کردن اندیشه شیعیان جهت ظهور حضرت مهدی (عج) نقطه نظرهای دیگر است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، تربیت نیرو و کادرسازی که در این رابطه به ۸۵ نفر از شاگردان ایشان اشاره دارد، گفت: امروز شاهد مدیریت، تدبیر، قدرت و اقتدار مقام معظم رهبری در راستای فعالیت‌های امام هادی (ع) و ماجرای غدیر خم هستیم. با ورود آزادگان در ۲۶ مرداد و با محکوم کردن جنایت آمریکا، انگلیس و اذنابش باید این نکته را عرض کنم که آنها در برابر اقتدار جمهوری اسلامی به زانو درآمده‌اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خطاب به رئیس جمهور و وزیر نیرو گفت: طبق مصوبات ۹ ماده‌ای شورای عالی آب هر گونه بارگزاری بر زاینده رود به علت نبود آب کافی و جلوگیری از تجاوز بیشتر به حق آبه‌ها به طول کلی ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: مصوبه مورخ ۳۰ شهریور ۹۳ شورای امنیت ملی هر گونه برداشت از زاینده رود را ممنوع اعلام کرده است.

سالک تأکید کرد: طرح‌های غیر کارشناسی و غیر اقتصادی که ۴۵ میلیون متر مکعب آب برای صنعت و کشاورزی در نظر می‌گیرد در سه مرحله با فاصله ۲۵۴ کیلومتر و ارتفاع ۵۴۵ متر پمپاژ، هزینه‌ای بیشتر از درآمد همه کل درآمد این آب دارد.

این نماینده مردم تأکید کرد: باید مشخص شود چرا برای تعطیلی قانون تعدی به حق‌آبه‌داران زاینده رود با تحریک و دعوت مردم به تجمع اقدام می‌کنید؟

نماینده مردم اصفهان در پایان گفت: بازنشستگان، جانبازان و کارکنان آموزش و پرورش مشکلات قابل توجهی دارند که همچون کارگران و مسائل‌شان باید هر چه سریعتر حل شود.

احمد سالک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر