کد خبر: 798960 A

خدائیان:

رئیس سازمان اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه نظارت باید به روز و مکانیزه باشد گفت: برای ایجاد تحول در جامعه سردفتری طرح و برنامه داشته باشید و در تهیه این برنامه سعی کنید از رای سردفتری استفاده شود.

به گزارش ایلنا، مراسم تکریم و معارفه اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران امروز با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در محل کانون برگزار شد.

ذبیح‌الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر خم به آیات شریفه قرآن در باب داد و ستد اشاره کرد و گفت: طبق آیات قرآن کاتب و شهود عادل باید داد و ستد ثبت کنند و سردفتران اسناد رسمی می‌توانند مصداقی از این کاتب بالعدل باشند.

وی بیان داشت: سند رسمی که صادر می‌شود مورد احترام همه مردم است و این اهمیت کار شما را در کاهش دعاوی و پرونده‌های قضایی نشان می‌دهد که هر چه بیشتر برای رونق و اعتبار سند رسمی کنیم میزان اختلاف و درگیری‌ها در جامعه کمتر خواهد بود که باید با کمک شما این موضوع در دستور کار قرار بگیرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: آنچه اعضای کانون باید در دستور کار قرار دهد با توجه به تحول در دور جدید قوه قضائیه کانون سردفتران و دفتریاران و اسناد رسمی از این تحول بهره‌مند شود و هدف از این تحول در دستگاه قضایی و دیدگاه‌های وابسته دقت و سرعت در انجام کار است.

خداییان گفت: باید راه‌هایی را استفاده کنیم که کار‌ها با سرعت و دقت انجام و موجبات رضایت مردم فراهم شود و باید مردمداری را سرلوحه کار خود قرار دهید و به نحوی عمل شود که این تحول همزمان در دفاتر اسناد رسمی ظهور و بروز پیدا کند.

وی با اشاره به ارتباط گسترده دفاتر اسناد رسمی با مردم گفت: بیش از ۷هزار دفاتر اسناد رسمی در کشور وجود دارد و با احتساب دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق بیش از ۱۱ هزار دفتر مستقیما با مردم در ارتباط هستند که خدمت ارائه می‌دهند و ضمن دقت در خدمات باید با سرعت را نیز مدنظر قرار بدهند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه نظارت باید به روز و مکانیزه باشد و این در دستور کار بگیرد اظهار داشت: برای ایجاد تحول در جامعه سردفتری طرح و برنامه داشته باشید که با اجرای هر برنامه نتیجه باید بررسی و در تهیه این برنامه سعی کنید از رای سردفتری استفاده شود.

 

ذبیح‌الله خدائیان رئیس سازمان اسناد و املاک کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر