کد خبر: 798785 A

ادیانی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: تامین منبع مالی لایحه مدیریت پسماند از صندوق توسعه ملی نیاز به اذن رهبری دارد. مجلس نمی‌تواند این لایحه را بدون اذن رهبری تصویب کند چرا که خلاف اصل ۱۱۰ قانون اساسی عمل کرده است

به گزارش ایلنا، سیدعلی ادیانی در نشست علنی امروز (شنبه ۲۶ مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: اخیراً آقای کلانتری به جهت عدم اشرافیت به قانون اساسی و فرآیند تقنین خلاف قانون عمل کرده است و در ادبیاتی غیرفاخر و در جهت تشویش اذهان عمومی مطلبی را بیان کردند.

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه و جویبار در مجلس با اشاره به صحبت‌های رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست درخصوص بحث مدیریت پسماند ادامه داد: دولت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برای پسماند در بودجه ۹۶ پیش بینی کرد و نمایندگان شمال کشور در مجلس هیچ اقدامی برای تصویب آن انجام ندادند.

وی افزود: لایحه دولت به استناد این بوده است که منبع مالی لایحه مدیریت پسماند از صندوق توسعه ملی که نیاز به اذن رهبری دارد، تامین شود. مجلس نمی‌تواند این لایحه را بدون اذن رهبری تصویب کند چرا که خلاف اصل ۱۱۰ قانون اساسی عمل کرده است و دولت نباید قبل از آنکه اذن رهبری را می گرفت در لایحه پیش بینی می کرد. جای تعجب است فردی که سال ها مدیر اجرایی بوده است، از روند تصویب قانون اطلاعی ندارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: دولت باید اجازه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را از رهبری معظم می گرفت و بعد به مجلس ارائه می کرد که به همین دلیل تصویب آن محقق نشد، اما به موضوع پسماند در قانون برنامه و بودجه سال ۹۸ توجه خاصی شده و باید به بخش‌های مثبت آن توجه شود. کمیسیون کشاورزی این موضوع را پیگیری کند.

صندوق توسعه ملی تذکر شفاهی ادیانی‌راد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر