کد خبر: 797836 A

لوبلاگ گزارش داد:

لوبلاگ در گزارشی به بررسی تصمیم ترامپ در مورد تحریم ظریف پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از لوبلاگ، وزارت خزانه‌داری آمریکا محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران را در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار داده است. در واقع این تصمیم این سوال را به ذهن می‌راند که آدم‌های بالغ و بزرگسال در سیاست خارجی ترامپ کجا هستند؟

در واقع شواهد اینگونه به نظر می‌رسد که هیچ فرد بزرگسالی وجود ندارد که بتواند با تصمیم‌های درست اوضاع را مدیریت کند. 

تحریم وزیر خارجه ایران اقدامی تحریک برانگیز است. یک فرد بزرگسال مسئولیت‌پذیر، دست به چنین عملی نمی‌زند. این تصمیم بیشتر از یک کودک عصبی و عجول بر می‌آید که به دلیل برآورده نشدن خواسته‌هایش چنین رفتاری از خود بروز می‌دهد.

یک فرد بزرگسال برای گرفتن چنین تصمیمی به عواقب کار خود فکر می‌کند و از اتخاذ چنین تصمیمی خودداری می‌کند. متاسفانه اقدام اخیر دولت ترامپ بر اساس کینه‌ورزی، کوته‌بینی و بی‌فکری و بی‌منطقی انجام شده است.

چیزی که مشخص است این است که ظریف گرفتار خشم ترامپ نسبت به اوباما و برجام شده است. جرم ظریف این بود که یکی از مذاکره‌کنندگان اصلی توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بوده است. 

دوم، ظریف سخنگوی کارآمدی برای کشورش بوده است. ظریف توانایی دفاع از کشورش را به خوبی دارد به راحتی می‌تواند از دیپلماسی برای دفاع از کشورش استفاده کند. در واقع تحریم ظریف تحریم دیپلماسی است.

ایران آمریکا تحریم ترامپ تحریم ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر